Wpis z mikrobloga

Mirki, kupuję sobie czytnik ebooków i jak na razie jestem zdecydowany na Paperwhite II, ale znalazłem też coś takiego: http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-frontlight-hd-podsw-i4005572907.html . Ktoś coś doradzi? A może jest jeszcze coś innego godnego polecenia? Będę czytał po ciemku, także chyba musi być z podświetleniem. Aha i jeszcze jedno: kupować na allegro czy gdzieś indziej? #czytniki #eczytniki #ebook #ebooki #kupujzwykopem
  • 7
@Stahu14: A masz jak sprawdzić, jak czyta się po ciemku? Dla mnie po ciemku, tylko przy podświetleniu z czytnika, bardzo męczy oczy. Czuję się jak przy laptopie ze zgaszonym światłem. Poza tym Kindle Classic uważam za wygodniejszy (klawisze zamiast dotykowego ekranu), i jest tańszy. Moim zdaniem najlepszy jest Kindle ogólnie, a wśród kindlowej "rodziny" - po prostu Classic, ewentualnie z lampką. Jak jest ciemniej, to po prostu zwiększam sobie czcionkę, a
@measure: nie mam możliwości sprawdzenia niestety, ale korzystanie z laptopa na połowie poziomu podświetlenia po ciemku mi nie przeszkadza. Może opcja Kindle Classic + etui z lampką byłaby w takim razie najlepsza? Gdzieś chyba widziałem coś takiego
@Stahu14: Ja mam Classic i nigdy nie skorzystałam w lampki - w autobusach siadam po prostu pod lampą, ewentualnie zwiększam czcionkę, a w domu włączam zwykłe oświetlenie lub lampkę nocną. To mi przeszkadza mniej, niż przeszkadzałoby używanie dotykowego ekranu - czytam szybko, i na Classicu nie muszę w ogóle poruszać dłonią, tylko naciskam przycisk, a w Paperwhite musiałabym co chwilę przesuwać palec. Niby drobiazg, ale tak mi znacznie wygodniej i dla
@measure: Co za głupoty, jak nie widziałeś to po co źle doradzasz. Paperwhite ma zupełnie inne podświetlanie niż świecący w nocy laptop. Jak dla mnie to jest bardzo wygodne, nic nie razi i nie męczy, a w pewnych momentach niezastąpione. Miałem kindle classic, a teraz mam paperwhite I i uważam, ze ten drugi jest po prostu lepszy.
@domel88: Gdzie napisałam, że nie widziałam? Widziałam, i DLA MNIE jest podobnie męczący przy całkiem wyłączonym świetle. Napisałam, że to sprawa indywidualna, i że dobrze, gdy można sobie na żywo porównać - bo właśnie dla mnie jest podobnie męczące, mimo że zachwalane jest jako niemęczące. Czyli wiem, że ISTNIEJĄ osoby, które to razi. Nie czytasz, co piszę, i potem na mnie trochę napadasz :(
@measure: Nie napadam, jeśli ton wydał się ofensywny, to przepraszam. Ale i tak moim zdaniem podświetlanie w kindlu i w lapku czy telefonie to dwie różne rzeczy. Szczerze mówiąc, nikt z moich "kindlowych" znajomych nigdy na poświetlanie nie narzekał stąd, może pochopne, wnioski. Także @Stahu14, ilu ludzi, tyle opinii. A decyzję podejmij sam, ale wg mnie paperwhite to dużo lepsza opcja niż classic + lampka.
@domel88: Zgadzam się, są różne (tylko dla mnie oba męczące). Prawdę mówiąc, bardziej od podświetlenia razi mnie dotykowy ekran. To właśnie cały kłopot: Paperwhite ogólnie jest lepszy (tu się z Tobą zgadzam), ale moim zdaniem da się żyć bez podświetlenia, a dotykowy ekran jest dla mnie tak męczący, że wolę zwykły Classic. Dlatego myślę, że najlepiej u kogoś znajomego najpierw zobaczyć na żywo, poczytać z kwadrans i wtedy wybrać. Jedno, czego