Wpis z mikrobloga

Około 4 lata temu miałem robione leczenie kanałowe zęba. Gdzieś ze 3 tygodnie temu podczas jedzenia ułamał mi się kawałem ścianki tego zęba. Od kilku dni czuje małe pulsowanie w miejscu tego zęba oraz gdy gryzę to czuje tak jakby lekki ból i dyskomfort. Jak myślicie co to może być? Na wizytę dentysty muszę czekać do stycznia.

#dentysta
#stomatologia
  • 13
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: Powtórne kanałowe raczej bym obstawiał. Jeśli nie ułamała ci się ta ścianka poniżej linii dziąsła. Martwe zęby są słabsze i to się zdarza niestety.
  • Odpowiedz
@QWEDRY99 Kanałowo leczony ząb, to martwy ząb. Ponieważ nie jest odżywiany przez organizm, po pewnym czasie słabnie, kruszy się. Najczęściej podczas jedzenia czegoś twardego. Chirurg dentystyczny oceni czy da się zrekonstruować ściankę, czy ząb powinien być poddany ekstrakcji oraz dłutowaniu kanału ( by nie pozostały resztki korzenia) . Nie obejdzie się bez RTG zęba. Nie czekałbym do stycznia, ponieważ może tworzyć się wtedy stan zapalny w kierunku kości. Dobry chirurg twarzowo-szczękowy, wykona
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: nie czekałabym do stycznia. To może być rozwijający się stan zapalny, spowodowany ponownym zakażeniem kanałów lub zaostrzeniem przewlekle toczącego się stanu zapalnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: byłem dzisiaj u dentysty i okazało się że zrobil się Stan zapalny i trzeba zrobić pojowne leczenie kanałowe. Czy ponowne leczenie kanalowe powinno pomóc i przestanie mnie boleć ten ząb?
Wogole to dlaczego mnie boli skoro kilka lat temu robiłem go kanałowe i nie ma tam nerwów?
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: nie boli Cię ząb, tylko tkanki wokół korzenia zęba, gdzie toczy się zapalenie.
Tak, prawie na pewno pomoże. Tylko wybierz kogoś kto leczy pod mikroskopem i w koferdamie. Absolutnie obowiązkowo.
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw Boli mnie również kiedy nadgryzam.
Gdy jednak dzisiaj dentysta usuwał mi starą ,, plombę" I czyścił tego zęba to nic mnie nie bolało a nie byłem pod znieczuleniem. Ogolnie to mam tak jakby opuchniecie na policzku lub bardziej tak jakby na szczence.

Tak z Twojego doświadczenia to jaki czas po zabiegu ponownego leczenia kanałowego powinien przestać boleć ząb czy raczej ta tkanka?
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw zapytam się jeszcze o jedno. Na leczenie kanalowe jestem umówiony na piątek. Dzisiaj dentysta zrobił mi zdjęcie a następnie rozwierciła mi zęba, wyciągnęła starą blombę, czymś tym popsikała i zalepiła zęba czymś bialym do tego piątku.

Czy w przypadku ponownego leczenia kanałowego i zapalenia tej tkanki to czy dentysta znowu zatruł mi tego zęba tak jak kiedyś gdy robiłem kanalowe pierwszy razy czy może nie ma takiej potrzeby?
Jak powinna wyglądać
  • Odpowiedz
@QWEDRY99: "trucie" nie jest obecnie zalecaną metodą leczenia. Najpewniej usunęła stare wypełnienie i próchnicę, a następnie odbudowała brakujące ściany zęba, co jest konieczne prze leczeniem kanałowym. Aktualne wskazanie nie zalceją stosować żadnych wkładek do zęba pomiędzywizytami. A samo leczenie kanałowe będziesz miał na następnej wizycie.
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw a czy dentysta powinien przepisać mi jakiś antybiotyk na ten stan zapalny? Na leczenie kanałowe umówiony jestem na za 3 dni. Dzisiaj już o wiele mniej czuje dolegliwości bólowe jednak cały czas gdzieś tam mi to pulsuje i czuć lekkie opuchniecie.
  • Odpowiedz