Wpis z mikrobloga

@gonzo91: kurs orlenu jest żartem, ale z drugiej strony spodziewasz że to się zmieni? Ostatnio miał chyba 5,5zł jeżeli dobrze pamiętam. Orlen TR ma w ciągu ostatnich pięciu lat spadek.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wookie2020 z jednej strony liczyłem na normalność w Orlenie po zmianie władzy. Ale akurat ta władza teraz zakosila 15 mld, i nie wiem czego spodziewać się dalej. A z całego wiga to jest to jedyna spółka która rozważam zapakować.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wersalski_kasztaniQ całe życie ślepy byłem/jestem na polską giełdę.
Mój broker nie daje mi ekspozycji na GPW z konta ISA.
Muszę sprawdzić bosse, i jak by to wyglądało rozliczanie się z tego przy moim id podatkowym z UK.
  • Odpowiedz
@gonzo91 kiedy na wykopie na naczytałeś się, ze na bananie nie da się zarobić i tylko hameryka, ale z drugiej strony boisz się przegapić wielka hossę pokoleniowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
. Ale akurat ta władza teraz zakosila 15 mld, i nie wiem czego spodziewać się dalej. A z całego wiga to jest to jedyna spółka która rozważam zapakować.


@gonzo91: Ta władza robi to ustawą, poprzednia nie musiała bo Orlen sam z własnej woli ratował budżet, dla dobra partii. Orlen już ponosi koszty zamrożenia gazu na których stracił nawet do 14 miliardów i wtedy nawet prezes był dumny z tego i
janeknocny - >. Ale akurat ta władza teraz zakosila 15 mld, i nie wiem czego spodziew...

źródło: 6d3d1045b37e22ba7c9c399bf6ae3f2b9b0f50253a01945cf8788a32af29849e

Pobierz
  • Odpowiedz
@maniek74: Analizowanie przeszłości to każdy potrafi - na każdej giełdzie są okazje ale ogólne wyniki naszej GPW na tle innych giełd europejskich nie zachwycają do tego dochodzi jeszcze nasz KNF którzy wręcz przyzwala na manipulacje.

Równie dobrze mogę ci napisać jakbyś za 10k pln nawet mniej niż 20 lat temu bo w 2009 kupił bitcoiny to z tych 10k PLN przekroczył byś na luzie nawet miliard złotych.
  • Odpowiedz
@janeknocny owszem, przykład jest wyjątkowy, ale jest masa spółek które przewijały się na tagu z GPW i dały dobrze zarobić, z indeksów zobacz np sWIG80 a nie WIG20 który jest pełny sasinówek
  • Odpowiedz