Wpis z mikrobloga

Dziś rano zamówiłem kartę debetową z banku #peako. Godzinę później dostałem SMS takiego jak na screenie. Na 100% myślę że to oszustwo, nie wysłaliby karty godzinę po zamówieniu w sobotę, SMS przyszedł z prywatnego numeru, który nie wyświetlał się jak Bank Pekao SA (w ten sposób przedstawiały się SMSy np podczas powiedzenia logowania). Pan na infolinii nie wiedział co i jak, też podejrzewa oszustwo. Teraz moje pytanie, czy to ja mam telefon zainfekowany i ktoś dostał info o tym że zamówiłem kartę (mam Iphone więc teoretycznie bezpieczny sprzęt, plus mam masę innych apek bankowych itd i nigdy nie było problemu), druga opcja to że ktoś w banku przekazuje informacje o zamówionych kartach, albo jest jakaś luka w systemie banku. Ludzie pisali, że po kilu dniach z numeru z którego SMS był wysłany, otrzymywali prośby o podanie kilku ostatnich cyfr karty, więc jest to typowe działanie celem oszustwa. Co myślicie? #bank #afera #pytanie @niebezpiecznik-pl #niebezpiecznik #oszustwo
p53protein - Dziś rano zamówiłem kartę debetową z banku #peako. Godzinę później dosta...

źródło: IMG_8657

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
druga opcja to że ktoś w banku przekazuje informacje o zamówionych kartach, albo jest jakaś luka w systemie banku.


@p53protein: Ty nie masz wstydu widzę żadnego, szacunku do ludzi też nie posiadasz jak widać, bo z olbrzymią łatwością przychodzi Ci wycieranie sobie ryja przypadkowymi ludźmi i obrzucanie ich jakmiś swoimi urojeniami oczywiście niczym niepodpartymi i nie uzasadnionymi, dlaczego Ty w ten sposób się zachowujesz? Tobie nikt nie wytłumaczył nigdy, że
  • Odpowiedz