Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do mirków z #siecikomputerowe którzy już robią backupy (bo jak wiemy, ludzie dzielą się na tych, którzy backupy robią i tych, którzy będą je robić), znających się na programie do backupów Cobian Reflector.
Używam go od lat, zainstalowany na laptopie jako serwis, skonfigurowany jest tak, że codziennie o 3 rano robił mi kopię przyrostową ważnych dla mnie folderów. Laptop po zakończeniu pracy zwykle usypiam (bądź porzucony na dłużej sam usypia), ale cobian zainstalowany jako serwis radził z tym sobie bez problemu, sam się wybudzał i robił co trzeba.
Od jakiegoś czasu niestety już tego nie robi. Niestety nie bardzo wiem, kiedy nastąpiła zmiana, czy to miało związek z jakąś aktualizacją samego Cobiana, czy windowsów, niemniej obecnie gdy laptopa mam uśpionego, zadanie się nie wykonuje. Po przesunięciu godziny tak, by backup się wykonywał w czasie, gdy lapek jest na chodzie wszystko działa jak dawniej. Tak jakby serwis Cobiana nagle stracił uprawnienia do wybudzania.

Pytanie: jak to ugryźć? Bo jednak wolałem, gdy te backupy się robiły w nocy. Czy zmiana priorytertu zadania backupu z normalnego na wysoki coś tu zmieni, czy to nie ta działka?
  • 7
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

a changelog na stronie producenta sprawdzałeś,


@niedopieczonyniepodatnynalek: changelog sprawdzałem pobieżnie, bo wydaje mi się (choć bez pewności), że ta funkcja przestała działać w ramach jednej wersji Cobiana, więc podejrzewałem, że raczej coś się zmieniło w środowisku, w którym to pracuje (laptop o którym mowa jest służbowy).
Teraz jednak usiłowałem szukać i znalazłem coś takiego w FAQ:

https://forum.cobiansoft.com/viewtopic.php?t=1629

I fajnie, wszystko jasne, odpowiedź jest prosta: "nie da się, musisz se wybudzić laptopa
Microsoft PowerToys posiada funkcje podtrzymywania wybudzenia,


@niedopieczonyniepodatnynalek: a da się w tym toolu wykreować plan, w którym laptop sam się wybudzi np. 5 minut przed zaplanowanym backupem? Bo to tego bym potrzebował.
Na lapku mam uprawnienia local administratora, więc nie powinno być problemu od tej strony.