Wpis z mikrobloga

Niezmiernie smutna wiadomość – zmarł Powstaniec Warszawski płk Waldemar Nowakowski ps. „Gacek” Link do znaleziska:
https://wykop.pl/link/7289949/smutna-wiadomosc-zmarl-powstaniec-warszawski-plk-waldemar-nowakowski-ps-gacek

Bardzo smutna wiadomość – w wieku 90 lat zmarł pułkownik Waldemar Nowakowski pseudonim „Gacek”. O śmierci bohatera poinformował w mediach społecznościowych Jego syn. Był żołnierzem Armii Krajowej w stopniu pułkownika. Brał udział w walkach w okresie Powstania Warszawskiego, po wojnie walczył w drugiej konspiracji za co odsiedział wyrok w więzieniu.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#historia #wojsko #wojskopolskie #powstaniewarszawskie #warszawa #wojna #iiwojnaswiatowa #drugawojnaswiatowa #2wojnaswiatowa #polska
Zwiadowca_Historii - Niezmiernie smutna wiadomość – zmarł Powstaniec Warszawski płk W...

źródło: Waldemar-Nowakowski-Gacek

Pobierz
  • 17
@Zwiadowca_Historii: Piszesz jakbyś liczył, że będzie żył wiecznie. Niestety to tak nie działa. Owszem, to przykra wiadomość. Ale faktem jest, że na każdego kombatanta umierającego ze starości w ciepłym domu przypadło kilku jego rówieśników, którzy zginęli na placu boju i rzadko była to natychmiastowa i bezbolesna śmierć. To na myśl o nich powinniśmy smucić się najbardziej.