Wpis z mikrobloga

Baza 0%

Na 100 ml bazy potrzeba 88 g gliceryny farmaceutycznej i 28.9 g glikolu propylenowego

Baza zwiera:

62% gliceryny

10% wody

28% glikolu

Jest to dodatek do zmniejszania mocy bazy nikotynowej do określonej wartości procentowej.

Np. 40 ml bazy 3.6% + 4 ml wody + 56 ml bazy 0% daje bazę 1.44%

Baza ze względu na dużą zawartość gliceryny służy do rozrabiania baz glikolowych lub z dużą zawartością glikolu propylenowego.

dorzucam wzór na gęstość liquidu w temperatuze 20 stopni C.

(%glikolu1.04)+(%gliceryny1.261)+(%wody*0.999)

(55.681.04)+(34.721.261)+(9.6*0.999)=111.28 g/ml

#epapieosy #liquidy
  • 20
@dreaper: Ewentualnie czyste VG i trochę czystej zdemineralizowanej wody. Baza bez glikolu też ma dla niektórych rację bytu. Co prawda nie wiem jakim cudem - dla mnie jest okropnie płaska w smaku i bardzo słodka ale hamerykanie kochajo.

No i przy okazji gliceryna jest o wiele słabszym nośnikiem smaku niż glikol.
@Horwi: (#) mnie się wydaje, że jest odwrotnie. im więcej VG tym więcej dymu i smaku, glikol jest gorzkawy sam w sobie, gliceryna za to jest okropnie słodka. ja właśnie zrobiłem 500 ml tego specyfiku i będę rozrabiał :)
@Horwi: (#) można dodać czegoś do zakwaszenia bazy i zostawienia gorzkiego posmaku, ale w sumie i tak przeważa smak słodkiej gliceryny, a na koniec zostaje obrzydliwa gorycz dodatku, więc nie działa to jak powinno, ale odrobina dla zrównoważenia smaku nie zaszkodzi
@Horwi: (#) zajebiste są ekstrakty z prawdziwego tytoniu (taka smoła), ale trzeba ich dodawać bardzo mało, bo jak się przedobrzy to "dym" gryzie i drapie w gardło. Ostatnio kupiłem glicerynę farmaceutyczną z jakimś dodatkiem dezynfekującym i myślałem, że rzygnę. Dodam, że nie było nic napisane na opakowaniu, że dodali jakiegoś gówna do gliceryny
@dreaper: Jak się trochę poprzegryza to jest dobrze, szacun za używanie absolutów bo do tego to trzeba mieć dużą cierpliwość. Jaki smak tytoniowy ci najbardziej odpowiada ? Lubisz orzechy czy czysty tytoń ? Mogę coś polecić z aromatów bo już przeszedłem sporo :)
@Horwi: (#) dodałem etyl maltolu do liquidu i mi teraz w pokoju pachnie watą cukrową, ale to prawdopodobnie resztki z parownika w koszu na śmieci tak pachną, a dałem tylko 2 krople na 50 ml roztworu
@dreaper: Eee no dwie krople na 50 ml nie zmieniają nic :)

Chyba że masz wybitnie czułe kubki smakowe :D

Polecam z TPA M-type, Cowboy Blend, Nuttaco z Atmos Lab, Kapnos z Atmos Lab.
@dreaper: Etylomaltol to możesz poczuć, ale jak dodać 10% na 50 ml r-ru, a nie 2 krople na 50 ml. Proponuję operować w procentach/ml, wtedy masz większą powtarzalność (chyba że zawsze korzystasz z tych samych zakraplaczy) ale każdy zakraplacz tak czy tak ma jakiś błąd. Kropla kropli nie równa.
@Horwi: (#) ja bardziej operuję mililitrami

daję 3.0 do 3.3 ml burley'a

menthol mam rozrobiony 10 g na 20 mililitrów teanlu i tego leję 2 krole na 100 ml teraz

Vape Wizzard tak od 0.5 do 0.7 ml na 100 ml, Bitter Wizard 0.3 do 0.5 ml

2 krople ethyl maltolu na 100 ml

1 kropla absolutu

i ewentualnie 1 kropla jakiegoś waniliowego

pewnych aromatów nie czuć prawie w ogóle, ale