Wpis z mikrobloga

#theofficepl
Nie obejrzałem pierwszego sezonu, chociaż czytając komentarze nie wiem czy dużo straciłem, ale z takich minusów.
- Michał ma większość (wszystkie?) negatywne cechy Michaela Scotta, natomiast nie widać u niego tych pozytywnych. Może prócz tego, że niby zna osoby ze swojego biura, no ale nic z tego nie wynika. Relacja Michała z Patrycją trochę przypomina tę Michaela z Tobim, ale mam wrażenie, że Michael gdyby usłyszał, że ma problemy, to wziąłby ją do siebie "na te kilka dni", no ale wiadomo, że te mieszkanie u Asi jest pretekstem do tego, żeby Paweł zdradził Asię z Patrycją.
- Większość postaci, jak i relacje między nimi, są za mało rozbudowane. Kasia to młodsza wersja Holly i fajnie byłoby jej więcej używać, a po zakończeniu sezonu nie zdziwiłbym się, gdyby to był jej koniec w tym serialu.
- Czegoś mi brakuje w tej relacji Adama z Asią, znowu, zbyt płytka jest ta historia. W amerykańskiej wersji "not a bad day" zostało użyte przez Jima, gdy stracił największego klienta, ale tego samego dnia Pam usnęła na jego ramieniu, no i to była bardzo cute puenta. W polskiej wersji efekt był o wiele słabszy.

Z plusów, oprócz Wasiaka, który jak wiadomo jest MVP, oczywiście Lewan. Odcinek nt. wigilii święta Niepodległości jest chyba moim ulubionym, natomiast tutaj jednocześnie trochę minus, że brakuje tych pranków Adama na Wasiaku, bo Lewan z tego odcinka > wszystko co zrobił Adam na Wasiaku.
- Kasia, tak jak pisałem, daje straszne Holly vibes, tylko niestety za mało wykorzystywana.
- Tak jak myślę to Patrycja jest w sumie dobrze napisaną, i jak wziąć pod uwagę koks, dobrze zagraną postacią. Strasznie antypatyczna, jak Jan, natomiast w gruncie rzeczy bardzo podobna do Michała, po prostu wywodzi się z innego środowiska i ma inny sposób na radzenie sobie z problemami.
- Łuki, szkoda, że tak go mało w 3. sezonie, bardzo lubiłem Marzenkę, Agnieszka mi w sumie o wiele bardziej odpowiada, niż Kelly, no i Bożenka też bardzo spoko, zwłaszcza jej relacja z siostrą i Reaganem.
  • 2
@choochoomotherfucker: W optymalnej sytuacji nie, ale biorąc pod uwagę, że Paweł ją pewnie będzie kokietował, a ona ma słabość do używek, no to myślę, że w chwili jej słabości, do czegoś dojdzie. Jaki on ma stosunek do niej to wiadomo, jakie ona ma mniemanie o sobie też, natomiast no to jest dość oczywisty impuls, żeby Asia zerwała z Pawłem, a bez takiego impulsu, to raczej do tego nie dojdzie.