Wpis z mikrobloga

Od strony obywatela koszty wydają się niewielkie, skoro odbiorniki tego systemu wszyste są w kurtkach sprzedawanych w Lidlu w Polsce za niespełna 300 złotych czy w odzieży taniej marki zimowo–trekkingowjej Brugi. Może byśmy pomyśleli o tym w Polsce? Nie znam kosztu detektorów którymi musiałaby dysponować Policja, czy jest to do kupienia za jednorazową opłatę czy szwedzkie Recco wymaga cyklicznych płatności. W każdym razie usługa dość skuteczna jak widać.

#recco #lokalizacja #technologia #narty #buschcraft #las #wedrowki #grzybiarze #seniorzy #austria #policja #zaginieni #gory
Poludnik20 - Od strony obywatela koszty wydają się niewielkie, skoro odbiorniki tego ...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-11-28 15-40-42

Pobierz
  • 13
@Poludnik20: ja nad ranem zaiteresowałem się po kliknięciu na reklamę Google Ads, skwy do roweru z Lidla. Takiej na telefon. Bo była tania 26 czy 7 zł. No i potem na dole czy obok ta kurtka się wyświetliła... z systemem lokalizacyjnym ... za niespełna 300 zł. Co to? No i wszedłem w tę kurtkę, potem zacząłem googlować to Recco natrafiając na poważne firmy odzieżowe które proponują ubranie z tym. Chciałbym mieć
@Poludnik20: marzeniem jest by była jakaś aplikacja, jakieś zalecenia jak nosić komórkę by to było widoczne dla systemów poszukiwwczych. Telefon i to wszystko. Bo tu jednak jest dużo klocków do złożenia z tym Recco. Nadajniki nie są może drogie, ale wyposażenie służb już pewnie tak.
@Poludnik20: czarne kwadraty na mapie to jest chyba, że jest tam sam ten detektor — czyli ta czerwona bańka podwieszana pod helikopter. Czerwone punkty, dużo mniej liczne to chyba i bańka i helikopter Recco. Czy nie?