Wpis z mikrobloga

@dean_corso: film wcale nie jest o lechman brotchers. Kompletnie nie ma z tym związku. Ludzie sobie to wymyślili a przecież tu jest zupełnie odwrotna sytuacja. Lechman upadł bo właśnie nie sprzedawał, tylko longoeał kredyty hipoteczne najbardziej ze wszystkich. Na dodatek tu wygląda jakby pierwsi zaczęli to sprzedawać. Z resztą nie mówi o CDO. To fikcyjna historia w ogóle niepowiazana z 2008
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Mi się big short nie podoba. Poza wyjaśnieniem tematu, to ma formułę dokumentu przyrodniczego. Zero gry aktorskiej czy napięcia.


@dean_corso: Ciekawe. Mi również Big Short podobał się znacznie bardziej. Sytuacja była przedstawiona bardzo klarownie, szczególnie dla takiego laika jak ja, a aktorstwo było świetne (super było zobaczyć Steve Carella w innej roli, Christian Bale ze swoim "sztucznym" okiem rozwalił mnie na kawałki, Brad Pitt i Ryan Gosling
  • Odpowiedz
@Dzif: dlatego napisałem że big short jest przyrodniczy, bo reżyser łazi z kamerą i tłumaczy czemu nastąpił kryzys, Brat Pitt no proszę cię co on tam się nagrał xd
  • Odpowiedz
@dean_corso ten film to stek zmyślonych giełdowych bzdur, które nigdy się nie wydarzyły XD postacie grane przez Paula Bettany i Kevina Spacey to już kompletny odlot - makler i dyrektor dużej korporacji finansowej, którym jakiś świeżak w środku nocy musi tłumaczyć podstawy inwestowania. Najlepszy film ocierający się o kryzys w 2008 i upadek Lehmann Brothers to Big Short.
  • Odpowiedz
@dean_corso: gówno prawda, zero związku z tym co on robił. Na dodatek przecież tu jest pokazane odwrotnie, że jakiś ich pracownik odkrył że lecą na stracie a ich dyrewaty padną i jako pierwsi zaczęli #!$%@?ć to innym. Z LB było odwrotnie przecież. To oni sprzedawali swapy ludziom którzy shortowali kredyty i uważali ich za głupków. Niby jaki tu jest związek? Ktoś to sobie wymyślił, bo nie ogarniał o co chodzi
  • Odpowiedz
  • 0
@9ada66a7ca8bf7e3 było bardzo podobnie, ich dział ryzyka długi czas przed kolapsem informował o problemie, tylko CEO ścigał się z Goldman Sachs i innymi z branży i miał to w #!$%@? a nawet wypraszał szefa działu ryzyk ze spotkań
  • Odpowiedz
@dean_corso: przecież film się zaczyna o tym że jeden analityk to odkrywa, wywalają go z roboty, ale daje info co znalazł. Pod wieczór to sprawdzają i od razu alarmują się po kolei a w nocy CEO przylatuje i podejmuje decyzję żeby się ratować.

@PomidorovaLova dokładnie ten film w ogóle nie ma związku z Big Short. Big Short jest oparty całkowicie na faktach, ten film jest całkowicie wymyślony i w
  • Odpowiedz