Wpis z mikrobloga

czesc, chcialbym kupic jakis osobny sprzet sluzacy tylko do obslugi hardware walleta z kryptowalutami. moj komputer jest uzywany nie tylko przeze mnie i chcialbym ograniczyc ryzyko jakiegos wirusa.

poczatkowo myslalem o zakupie jakiegos taniego laptopa, ale w sumie po tym jak zobaczylem ceny to bardziej sklaniam sie do jakiejs malej maszyny typu #raspberrypi do ktorej moglbym wpiac monitor (display port), klawiature (usb/bluetooth), myszke (usb) i walleta (usb). Do tego przydaloby sie wifi zebym nie musial ciagnac kabla ethernet. I jakis system np z linux.

Widze ze jest bardzo duzo alternatyw dla raspberry pi, czy znajde cos tanszego niz #raspberrypi 5 ktory wydaje mi sie ze spelnia te wszystkie wymagania?

#kryptowaluty #bitcoin #elektronika
  • 8
@obiwan: konkretów nie mam, ale jak wiesz jak przejrzysz benchmarki CPU to coś wybierzesz sensownego. Przed zdecydowaniem się na zakup polecam popatrzeć na recenzje które odnoszą się do benchmarku temperatury, ponieważ zazwyczaj CPU throttling jest przyczyną, że taka stacja robocza działa dobrze lub beznadziejnie
@obiwan: jakby co to nawet wirus Ci nie wykradnie kluczy z portfela sprzetowego ale ogolnie koncepcja jest dobra :) pamietaj tylko zeby korzystac z rabby a nie metamaska jakbys sie bawil w defi.