Wpis z mikrobloga

  • 85
@robertkk: no nie wiem, bo to Polacy zmieniają polską nazwę polskich pierogów by nie urazić ukraińców

pewnie ukraińcy będą za to wdzięczni
prawda ?
  • Odpowiedz
@harold97: polski nie jest dla mnie pierwszym językiem, i zwróciłem uwagi że tu na Wykopie, a chyba i w całem interniecie polskim słowa z języka angielskiego piszą się w oryginalniej ortografii. Ale czemu?
  • Odpowiedz
ale ogolnie jest to jeden z symboli odejscia od rosyjskich dzikusow


@robertkk: co #!$%@?? XD
To jest symbol braku elementarnej wiedzy z zakresu historii na poziomie szkoły podstawowej, a nie odchodzenia od Rosji. Pierogi ruskie nie mają nic wspólnego z Rosją, a ich nazwa pochodzi od Rusi. Ruś nie ma nic wspólnego Rosją, a jest to kraina geograficzna, która położona jest na pograniczu Polski i Ukrainy.
  • Odpowiedz
@robertkk: odchodzenie od rosyjskiego na rzecz ukraińskiego nie ma wiele wspólnego z wojną, bo ten proces był widoczny również 20 lat temu. Zmienianie nazw ulic ma miejsce już od czasu upadku władzy Janukowycza. Żadna z tych rzeczy nie była spowodowana przez wojnę, a są to po prostu długotrwałe procesy.

A ten idiotyzm z pierogami to nie jest żaden symbol odchodzenia od rosji jak twierdziłeś wyżej, tylko zwykłej ludzkiej głupoty i ignorancji.
  • Odpowiedz
bo to Polacy zmieniają polską nazwę polskich pierogów by nie urazić ukraińców


@harold97: wy nie możecie zrozumieć, że to nie z miłości do ukrainy tylko z nienawiści do terrorystów którzy ich napadli?
  • Odpowiedz
@robertkk: oczywiście wybuch wojny spowodował przyspieszenie tego procesu, jednak zaczął się on wiele lat temu i bardziej był on spowodowany chęcią budowania własnej tożsamości narodowej przez Ukraińców niż oporom przeciwko Rosji.

Przyszedł czas cudownych historii.


@Saszka_PL: ale tak jest XD
Ruś czerwona (bo z tych terenów pochodzą pierogi ruskie) przez większość swojej historii należała do Polski, Wielkiego Księstwa Litewskiego i przeróżnych państw, które przekształciły się w Ukrainę. Rosja to głównie
  • Odpowiedz
@harold97 mnie to o tyle wkurza, że pierogi ukraińskie, czyli warenky (czy jak im tam) to zupełnie coś innego, bo są nadziewane ziemniakami z boczkiem i cebulą - uważam, że są przepyszne. A teraz jak zamawiam pierogi ukraińskie to nigdy nie wiem czy będą faktycznie ukraińskie czy jednak ruskie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@harold97: Ludzie zapominają że Polska sięgała daleko na wschód, aż po Smoleńsk, który notabene leży tak mniej więcej w pobliżu granicy Białorusi - dawnej Litwy.

Te tereny może nie były "nasze - Polaków" ale "nasze Polaków i Litwinów - obojga narodów".

rosja jako więzienie narodów więzi naród który dawniej współrządził I Rzeczypospolita.

W historii mało brakowało, a doszedłby 3 naród - kozaczyzna
  • Odpowiedz