Wpis z mikrobloga

Uczyłem się przez 3 lata C#, potem .NET, Entity Framework, Azure robiąc to wszystko w Visual Studio na Windowsie 10 i czuje się niewolnikiem billa gatesa, wstyd mi za to kim jestem i gdy mówie kolegom z branży jaki stack posiadam czuje się gorszy niż chad java developer czy node.js programmist...

Gdybym miał dzisiaj zaczynać to bym się uczył jakiejś Javy albo nauczył się jakiegoś stacka typowo pod startupy - myślicie że jest szansa żeby wyjść z tej sytuacji i zamienić ten stack na jakiś bardziej "normalny"?

#programowanie #naukaprogramowania #zalesie #programista15iq #kompromitacjacwela #dotnet
iluvmypickle - Uczyłem się przez 3 lata C#, potem .NET, Entity Framework, Azure robią...

źródło: soycrosoft

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
myślicie że jest szansa żeby wyjść z tej sytuacji i zamienić ten stack na jakiś bardziej "normalny"?


@iluvmypickle: Nie ma takiej szansy. Jesteś juz skazany do końca życia na te technologie. Jedyną honorową rzeczą jaką możesz teraz zrobić to skrócić swój nędzny żywot.
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: czemu to słaby stack? Same duże korpo go używają wiec dużo płaca. Niszowa technologia w porównaniu do node.js i reacta którego umie każdy na ulicy. Wielka korporacja wiec nie odejdzie to nigdy do lamusa. Jakie są minusy .Net bo ja widzę same plusy. W js nie idzie się przebić. Każdy umie już js
  • Odpowiedz
@iluvmypickle obracasz się w złym środowisku, masz kompleksy przez peer pressure, tak samo miałem jak kiedyś przeprowadziłem się z miasta na głeboką wiochę i wszyscy tam disco polo słuchali, też nie mogłem się dopasować.
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: Urodziłeś się niewolnikiem. Inaczej, już jako dziecko zacząłbyś stawiać pytania i szukać alternatyw. Powstał o tym nawet już film oparty na faktach:
Kresse - @iluvmypickle: Urodziłeś się niewolnikiem. Inaczej, już jako dziecko zacząłb...
  • Odpowiedz
@iluvmypickle niestety jeśli uczyłeś się C# i nie umiesz przejść na Javę to już nie ma dla Ciebie nadziei ( ͡° ʖ̯ ͡°) To, że ucząc się C# nie odkryłeś, że pewnie od 10 lat nie jesteś już niewolnikiem nikogo też nie świadczy o Tobie najlepiej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@malyalewarjat: dla mnie stack który jest kontrolowany przez jedną firmę jest co najmniej dziwny - czuje się zamkinięty w tym że używając C# i .Net jestem zmuszany do korzystania z microsoftowych serwisów, niby nikt mnie nie zmusza ale jednak widać że używanie czegokolwiek innego komplikuje development apki.

a jak używasz czegoś zdecentralizowanego to masz #!$%@? - nie podoba ci się framework? 3 inne na jego miejsce, nie podoba ci się ORM?
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: A ja uwielbiam to co się z .NETem teraz dzieje i strasznie ubolewam, że w Polsce jest tak mało .NETowych stanowisk. Z takiej Javy bym nigdy nie potrafił korzystać, bo zawsze gdy korzystam, to co chwilę porównuję o ile lepiej dałoby się to zrobić w .NETcie. Inna sprawa jeśli interesuje cię bardziej programowanie systemowe itp..
  • Odpowiedz
@iluvmypickle:
1. nikt ci nie każe korzystać z Windowsa, Entity Frameworka czy Azure pisząc w C#. Wystarczy dobrze zaprojektować aplikację zeby nie przywiązywać jej do konkretnych rozwiązań (onion architecture). Ja nie korzystam z żadnej z tych rzeczy, piszę od paru lat backend na Linuksie
2. Jako wzór pokazujesz ekosystem JavaScriptu, jeden z najbardziej chaotycznych ekosystemów jakie istnieją obecnie w branży. W którym cykl życia frameworka liczy się w miesiącach bo społeczność
  • Odpowiedz