Wpis z mikrobloga

Chcę podpisać kolejną umowę z netią. Posiadam router ze standardem Wifi5 i nie wykorzystujemy pełnej mocy tego internetu przez to. Kojarzy ktoś czy w ofercie Netii jest router pod światłowód który obsługuje Wifi6? Niestety nie ma możliwości pociągnąć kabel po całym domu. :(. Z góry dzięki za pomoc :). #internet #netia #komputery #pcmasterrace

edit. takie coś mają na stronie
Falcinho - Chcę podpisać kolejną umowę z netią. Posiadam router ze standardem Wifi5 i...

źródło: netia

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Falcinho: A masz urządzenia obsługujące WiFi 6? Bo jak żaden laptop czy smartfon w domu tego nie ma to coś z WiFi 6 możesz brać tylko "na przyszłość".

Z resztą nawet jak od Netii dostaniesz router WiFi 5, to możesz dokupić dedykowany access point albo router z WiFi 6, skonfigurować to tak aby służył tylko do WiFi i kierował na serwer DHCP routera Netii na którym wyłączone będzie WiFi, wpiąć kabelek i gotowe. Masz WiFi 6 na własnym sprzęcie.

Routery operatorów to nie jakieś magiczne zamknięte czarne skrzynki. To sprzęt sieciowy jak każdy inny, tylko operator ma nad nim więcej kontroli a nie użytkownik. Do tego często jest to sprzęt najtańszy jaki się da żeby to masowo rozprowadzać, więc jeżeli jest możliwość podmianki, np. operator daje oddzielne ONT a konfiguracja jest znana, to można podmienić go na własny, lepszy
  • Odpowiedz
@Falcinho: zadzwon na ich infolinie albo pogadaj z opiekunem budynku. Ja jestem nowym klientem Netii i wczoraj dostalem informacje, że niby jeszcze nie mają routerow wifi 6, beda one dostepne wkrotce..
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: Mam kartę sieciową w komputerze ze standardem Wifi6. Nie zależy mi na zamianie całego sprzętu od Netii na swój. Mogę tak jak napisałeś kupić router ze standardem Wifi6 i (mam nadzieję, że ogarnę z konfiguracją). Polecasz jakiś sprzęt w sensownym pieniądzach i jakiś najlepiej poradnik jak to zrobić :). Jeszcze raz wielkie dzięki za taką długa wypowiedź.
  • Odpowiedz
@Falcinho: Szczerze to sam nie wiem jaki sprzęt WiFi zakupić, bo mam specyficzne potrzeby co do oprogramowania. Najlepiej popytać innych wykopowiczów którzy pod tym względem lepiej doradzą. W każdym razie myk z WiFi z innego urządzenia w tym przypadku ma sens i jest do zrealizowania.

Sam tak robiłem na rozszerzenie WiFi dopóki coś mi się w OpenWRT nie skopało i uznałem że olać to i teraz męczę się z WiFi
  • Odpowiedz