Wpis z mikrobloga

#vr Planuje kupić questa2 dla młodszego brata 11 lat. Jego komputer to i3-12100F i RTX 3060 12GB.
1. Czy jakiś kabel musze dokupić zeby to podpiąć do komputera? Czy na wifi da rade? Router jest obok w pokoju, jego predkość internetu na komputerze to 200/300mb.
2. Czy może jakaś inna marka np Pico 4?
3. Cos jeszcze musze wiedzieć? Widziałem, że jest jakiś reflink 30$ więc możecie podesłać tu czy na priv.
  • 7
@gr33: Fajnie mieć dobry kabel USB na początek 3-5metrów, najlepiej 10gbps no i obsługujące takie prędkości usb w kompie usb 3.2 i chyba 3.1 powinno dać radę, opcjonalnie Thunderbolt (usb-c) 4. Tym bardziej jeśli nie masz dedykowanego routera pod okulary.

Co do Wifi to najlepiej kompem podłączyć się kablem sieciowym do routera, ale jeśli nie jest to router wifi 6 z gniazdem RJ45 2.5gb to może być ciężko. Przy zwykłym komp
via Wykop
  • 0
@sayanek: Jesli mozna prosić i masz sprawdzony jakiś kabel, to możesz podesłać linka. Router to Connect box 6 i posiada wifi 6. Komputer aktualnie działa na wifi, mam kabel ale musze koncówkę skrecić zeby działał.
via Wykop
  • 0
@sayanek: Dobra dziękuje. Czyli loteria z tymi lagami, zobacze jak bedzie działać to na wifi, jak bedzie źle to skrece ten kabel i jak bedzie ok, to zostawie. Najwyżej zwrócę.
@gr33: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZamZ1z356On28UcNl0vQdzWvgbmFSyb7spFpxi187ag/edit#gid=0

Redditowa nieoficjalna lista kablów współgrających z Quest 2

Ja jako że na start grałem z lapka i miałem thunderbolt 4 to używałem tego kabla:

https://www.amazon.pl/gp/product/B08FY28Z8F/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

Ogólnie, podejrzewam że większość kabli będzie działać tylko celujcie w 10gbps i 5A

Teraz po ok roku w VR nie wyobrażam sobie grać na kablu, jedynie po wifi. Sami musicie sprawdzić jak Wam się będzie grać wygodniej, granie na kablu ma 2 plusy nie
@gr33:

1. Czy jakiś kabel musze dokupić zeby to podpiąć do komputera? Czy na wifi da rade?

Kabel to zbędny bajer u 99,9% użytkowników.
Różnica do sensownego WiFI jest praktycznie niezauważalna, a zakładasz sobie smycz odbierającą sporo imersji i dokładającą zbędnego zachodu przy uruchamianiu.
Może kiedyś dokupisz, ale większość osób które znam trzyma kabel w szufladzie i ewentualnie wyciąga do dłuższych posiedzeń żeby ładować, nie żeby zyskać jakąś dodatkową jakość.

Router
  • 0
@Aramil Super dzięki za pomoc. Na razie ten kabel odpuszczę. Router ma WiFi 6 wiec z tym nie będzie problemu. Na dniach zamówię i dam znać. Co w on będzie grał, to nie wiem. Ja jestem tylko żeby dobrze wybrać i skonfigurować. Pewnie też sobie spróbuję, bo nigdy nie korzystałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)