Wpis z mikrobloga

10/104 - #104filmyanime
Fate/Grand Order: Camelot 2

96min, 2021, Studio: Production I.G, Reż: Kazuto Arai / Takumi Sunakohara

MAL: https://myanimelist.net/anime/38086/Fate_Grand_Order__Shinsei_Entaku_Ryouiki_Camelot_2_-_Paladin__Agateram
Kitsu: https://kitsu.io/anime/fate-grand-order-shinsei-entaku-ryouiki-camelot-paladin-agateram
AniList: https://anilist.co/anime/103277/FateGrand-Order-Shinsei-Entaku-Ryouiki-Camelot--Paladin-Agateram/

Kontynuując ostatni wpis - sequel do FGO: Camelot 1, czyli Camelot 2, który szczerze powiedziawszy mnie trochę zawiódł. Pierwszy film pozostawia po sobie dobrze przygotowaną scenę na szereg interesujących wydarzeń, ale ostatecznie fabuła nie dowozi, pacing nie dowozi, pod względem animacji, potyczki też moim zdaniem nie dowożą. Pomimo tego, że dzieje się tutaj o wiele więcej, uważam, że jest to gorsza pozycja niż Camelot 1, aczkolwiek chyba nadal lepsza niż First Order.

Camelot 2 to bardzo rozwleczona finalna bitwa między trzema obozami. Każdy musi wygłosić swój monolog, każdy musi zginąć lub pokonać swojego rywala. Ale mimo tej patetyczności jest tutaj niewiele treści oraz zapadających w pamięć momentów.
Najlepszym przykładem jest pierwsze 20 minut filmu, które jest niesamowicie nudne, ponieważ w sumie to nic się tam nie dzieje. Jedyne co dostajemy to bardzo krótkie i średnio animowane starcie. W ciosach nie czuć żadnej siły, rzucona tarcza leci praktycznie bezwładnie, skok servanta wygląda jakby ktoś po prostu przesunął postać po ekranie i nie czuć tutaj jakichkolwiek praw fizyki ani siły w tym co się dzieje.

Reszta walk faktycznie jest lepsza, ale też zdarza im się kuleć. Szczególnie wydaje mi się, że animacje twarzy lub gestykulacja potrafi wyglądać dziwnie, jakby czasami były oparta o mocap albo rotoskopię przez co (moim zdaniem) zdarzają się nienaturalnie wyglądające momenty. Piję głównie do walki Agravain vs Lancelot, która miała wiele uproszczonych scen, wiele słabo animowanych momentów i generalnie była to jedną z nudniejszych potyczek.

W sumie to nie ma się nad czym rozwodzić. Jeśli komuś się podobało to spoko. Moim zdaniem jest tutaj masa zmarnowanego potencjału fabularnego, a pod względem animacyjnym nie zostało dowiezione, a to chyba jedyna wartość jaka pozostała w tym filmie po całkowitym zaprzepaszczeniu pięknie przygotowanej pierwszej części.

=================
#anime #animedyskusja
youngfifi - 10/104 - #104filmyanime
Fate/Grand Order: Camelot 2

96min, 2021, Studio:...

źródło: Camelot_2

Pobierz
  • 4
@tobaccotobacco: No miało być spoko i w sumie momentami faktycznie jest fajne, ale głównie w przypadku Camelot 1. Teraz pewnie wracam do standalone filmów, ale nie wykluczam, że jak mi się skończą rzeczy to będę oglądał jakieś Digimony Hosody czy inne (rzekomo) dobre reżysersko filmy franczyz, które mnie nie interesują.