Wpis z mikrobloga

W temacie słuchawek, dodam kolejną swoją opinię w ślad za opiniami o Pulsach (tych z daty premiery) i Steelseries 7p a mianowicie podłączeniu do konsoli Soundblaster X G6 oraz moich muzycznych Beyerdynamic DT990 Pro 250 ohm.

Po latach korzystania z Steelseries 7p szukałem słuchawek, który oprócz fajnego użytku w graniu (precyzja, detale) da mi też więcej radości z dźwięku. Szukałem długo i już gotów byłem zamówić Audeze Maxwell, które podobno mają się nadawać do grania i muzyki ale nie można ich dostać w Polsce!

Szukałem zatem, czy mogę użyć moich ukochanych, fantastycznych muzycznych słuchawek Beyerdynamic DT990 Pro 250 ohm. Na reddicie polecali podłączenie poprzez wzmacniacz słuchawkowy. Youtuberzy różne sprzęty polecali ale większość zgodnie wskazywała na Sounblaster X G6, jako dobry kompromis ceny do jakości (dałem 500 zł).

Jak wypadło? Mogę potwierdzić, że ten zestaw w końcu daje mi fun z dźwięku. Grając w Modern Warfare III/Warzone w końcu oprócz wyraźnego brzmienia kierunkowego, wybuchy, strzały etc. brzmią jak powinny. DT990 są pod tym względem fantastyczne - mocny, uderzający bas, który nie rozlewa się na pozostałe dźwięki. Jako, że są to słuchawki półotwarte, dźwięk nie jest aż tak skumulowany a scena jest szeroka co dodaje tylko precyzyjności. Wspomnę, że na tych słuchawkach podłaczonych do DAC NuForce Icon HD (nadal mam!) i laptopa, grając w CounterStrike ludzie myśleli, że czituję, ponieważ prze ścianę słyszałem kroki tak dokładnie, że prowadziłem celownikiem za celem, którego nie widziałem.

Grając w Rachet&Clank (ten najnowszy) fantastycznie wszystko brzmi. DT990 dają lekki efekt kinowy ze względu na ostre wysokie tony (moje już się "wygrzały" bo mają 8 lat, stąd te wysokie tony trochę złagodniały). Miejscówka imprezowa daje fajny efekt. Aż musiałbym sobie CP2077 ponownie zainstalować.

Sama karta podłączona jest pod port usb i leży sobie swobodnie obok PS5. Konsola sama wykrywa kartę, nie ma potrzeby instalowania jakiegoś oprogramowania dodatkowego. Szybko po uruchomieniu konsoli wybieramy urządzenie wyjściowe dźwięku i działa.

MINUSY:
- głośność trzeba podkręcić na samym DACu,
- DAC jest uruchomiony nawet, gdy dźwięk idzie przez tv i soundbar.

W odróżnieniu od wielu komentarzy na reddit, G6 jest w stanie napędzić wymagające słuchawki 250 ohmowe bez konieczności ustawienia trybu high gain. Dla mnie w tym trybie było za głośno.

Na koniec - jeżeli jest noc i nie chce budzić żony i dzieciaków a samemu obejrzeć film, posłuchać głośno muzyki - w pełni satysfakcjonujący efekt uzyskuję właśnie na tym zestawie.

#ps4 #ps5 #sluchawki