Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do mojej opinii o Pulse 3D, które zwrociłem do sklepu ze względu na brak zadowolenia, mogę coś napisać o SteelSeries 7p.

Słuchawki kupiłem ze strony producenta (brak w sklepach) z 719 zł. Cena wyjściowa to 800 zł ale jak zostawiłem przedmiot w koszyku na jakieś 30 minut zanim zapłaciłem, po powrocie wyskoczyło okienko, że dostaje 10% rabatu :)

Słuchawki szły do mnie z Danii 6 dni.

W odróżnieniu od Pulsów - jest efekt WOW pod każdym względem. Jakość wykonania super, sprawiają wrażenie, że posłużą lata. Są dużo bardziej wygodne od Pulsów, nauszniki są delikatne i przewiewne (w Pulsach miałem potrzebę przewietrzenia). Mimo to izolacja od otoczenia jest na zadowalającym poziomie.

Dźwięk jakościowo lepszy od Pulsów, nie mniej do sluchania muzyki nie będę ich używał ponieważ nadal nie jest to poziom słuchawek do odsłuchu muzyki. W grach 7p są bardziej precyzyjne niż Pulsy. Wcześniej jak wiedziałem, że dźwięk jest z prawej strony, tak teraz jestem w stanie wskazać dokładne miejsce źródła dźwięku a nie tylko "gdzieś z prawej". Słuchawki wyłapują więcej niuansów niż Pulsy.

Znajomi z imprezy po zmianie słuchawek od razu stwierdzili - słuchać mnie lepiej przez mikrofon z 7p niż z Pulsów. Ponoć w tamtych byłem trochę "w oddali".

Jedyny ich minus to to, że nie korzystają z wejścia usb-c. Aktualnie zatem do konsoli mam podłączone:
- usb c do ładowania kontrolera,
- usb micro-b do ładowania słuchawek,
- przejściówka usb a do usb c do dongla od słuchawek.
Konsole mam schowaną więc tego nie widać, jednak jak ktoś ma na widoku to będzie musiał te wszystkie kabelki odłączać aby konsola wyglądała estetycznie.

Na słuchawkach brak pokrętła zmiany dźwięku między grą a czatem. Nie mniej, błyskawiczenie się to ustawia - praktycznie jednorazowo - przez interfejs konsoli. Ponadto, konsola od razu po uruchomieniu słuchawek przełącza dźwięk z tv na słuchawki.

Jeżeli ktoś rozważa 7p vs Pulse, zdecydowanie polecę 7p.

#ps5 #ps4 #sluchawki
  • 4
@BlackFett ja rozważałem bo youtuberzy często porównywali oba zestawy i pod względem dźwięku moim zdaniem wprowadzali w błąd mówiąc, że obie słuchawki są pod tym względem porównywalne.