Wpis z mikrobloga

#destylacja #elektryka #bimber

Mirki, kupiłem kolumnę z dwoma grzałkami 2kw. Mieszkanie ma 5-6 lat więc raczej instalacja 3 fazowa. Bezpiecznie jest podłaczyć dwie grzałki do listwy i listwa do jednego gniazdka? Czy lepiej na dwa osobne gniazdka?

Czy polecicie jakieś regulatory mocy do takiej grzałki? Zaraz po nagrzaniu zupki będę chciał zejść z mocy... Przyznam, że nie znam się tym, dlatego pytam :)
  • 16
rozumiem. Więc powiedzmy, że jedną grzałkę podłączę w toalecie, a druga w korytarzu i przedłużaczem pociągnę to powinno być ok?


@kurazjajami: Jesli masz osobny bezpiecznik na lazienke i korytarz to luz. Jak lazienka i korytarz wisza na tym samym to nie luz :PP

I wez jeszcze pod uwage ze grzalki beda ciagnac 17A. Wiec reszta sprzetow w domu nie moze ciagniac wiecej niz zabezpieczenie glowne minus 17.
@jurii w łazience z widokiem na kuchnię. Tylko tam mam możliwość ustawienia aby było w miarę wygodnie. Czyli z tego zdjęcia wynika, że mam osobne bezpieczniki w kuchni i w toalecie i spokojnie mogę podłączyć tu i tu, tak?
@kurazjajami:
Musisz znaleźć dwie różne fazy w gniazdkach, kupić, albo dorobić dobry przedłużacz.
Jaką masz średnicę kolumny? Zwykle moc grzałek jest dobierana do średnicy. Jedna grzałka służy do prowadzenia procesu, druga do szybkiego podgrzania nastawu.
Jeżeli grzałka jest źle dobrana zostaje wymiana grzałki będzie taniej niż kupić regulator mocy.
Żadne termostaty nie pomogą.
Jeżeli masz pytania dawaj na pw
Chcesz dowiedzieć się wszystkiego od podstaw - https://alkohole-domowe.com/forum/
@kurazjajami: Nie masz napisane z jakiego bezpiecznika lei predpokoj z ktorego chcesz puscic grzelke. Jak z tego co lazienka to nie bedzie ok :P
ALe za to masz 2 oddzielne bezpieczniki na lazienke. I to bedzie najlepse rozwiazanie. 2 grzelki z tych 2 oddzielnych gniazdek.