Wpis z mikrobloga

#pytanie #programowanie #programista15k #pytaniedoeksperta #excel #statystyka

Szukam jakiegoś programu albo może w excel da się to ogarnąć lub trzeba to zlecić komuś kto to skleci w php czy innym cudzie.

Posiadam kilka baz klientów
1. z ERPA (dinosaur) w której jest imię, nazwisko, czas dodania, telefon, czasami adres, email
2. Z sklepu internetowego imię, nazwisko, czas dodania, telefon, adres, email

Wysyłam maile online przez firmę i sms przez inną firmę. I mam problem z statystyką. Mogę wygenerować z sklepu internetowego zakupy klientów jest tam wszystko imię, nazwisko, adres, telefon, kwota, produkt, rabat itd. generuje się to w excelu lub w csv.

I teraz pytanie jak to wszystko połączyć i w czym najlepiej aby można było sprawdzać wpływ wysłanych sms/email na zakupy ludzi w sklepie internetowym. Np. wysyłam 10 000 sms do klientów co mają zgody marketingowe i sprawdzam sobie pod koniec tygodnia ile osób z tym numerem telefonu dokonało zakupu. Fajnie by było jak by była jakaś statystyka tych zakupów z podziałem na miasto, kwotę zakupu, ilość przedmiotów i kwota na klienta itd.
  • 5
  • Odpowiedz
@airflame: Do tego typu analizy danych, mogłabyś użyć narzędzi do analizy danych takich jak Python w połączeniu z bibliotekami takimi jak Pandas, lub wykorzystać możliwości programu Excel. Możesz łączyć te bazy danych na podstawie unikalnych identyfikatorów klientów (np. numeru telefonu lub adresu e-mail) i analizować wpływ wysłanych smsów/emaili na zakupy w sklepie internetowym.

Jeśli chodzi o statystyki, Python z biblioteką Pandas pozwoliłby na łączenie, filtrowanie i analizę danych w bardziej zaawansowany
  • Odpowiedz
  • 0
@talibek: dzięki za obszerny post. Zobaczę pythona, czy jakieś gotowe programy do takich statystyk istnieją? Za mniejszą cenę i chodzi mi o offline.
  • Odpowiedz