Wpis z mikrobloga

Wczoraj @Warcomx pokazał ofertę na Audi A6 2019 2.0 TDI z przebiegiem 770.000 km - link do ogłoszenia.

Nie wszystkim się podobał ten samochód a więc może wam się spodoba inna oferta:
Mercedes Benz klasy E 2018 2.0 diesel z symbolicznym przebiegiem 881.000 km - link do ogłoszenia.
Sprzedający w opisie twierdzi, że olej zmieniany co 25.000 km ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #ciekawostki #ciekawostki
Verbatino - Wczoraj @Warcomx pokazał ofertę na Audi A6 2019 2.0 TDI z przebiegiem 770...

źródło: www.otomoto.pl_osobowe_oferta_mercedes-benz-klasa-e-ID6FYNs8.html(iPad Air)

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@cwlmod: Gwarancji w życiu nie ma żadnych, ale życie jest jedno i warto trochę planować naprzód tak czy siak. Napoleon, Jeff Bezos, czy Elon Musk nic by nie osiągnęli, gdyby żyli z dnia na dzień i nie układali sobie planów życiowych naprzód.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Właśnie tym ,,kaszlakiem" ładnie realizuję swoje plany, których nie mogłem realizować poprzednim niemal 20-letnim niezadbanym należycie przez poprzednich właścicieli autem, którym z duszą na ramieniu jechałem do sąsiedniego województwa. A dziś? Bez żadnych obaw tego samego miesiąca potrafię posiedzieć po trochu w np. w Szwajcarii, Danii i 4 różnych województwach Polski ^^
  • Odpowiedz
@cwlmod: No ja miałem taki budżet a nie inny. Budżet zakupu auta, ale też budżet tankowania i serwisowania taki, a nie inny. I dziś nie patrzę tak jak kiedyś (auto pali 2l mniek gazu niż poprzednik) czy znajdzie mi się na aplikacji współpasażer czy nie. Znajdzie się, nie znajdzie, albo gdy śpieszno mi i nie mam czasu na przystawanie - tankuję za niecałe 2 stówy i robię za nie 1000
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: No jak wywalasz tyle kasy w błoto przy wymianie oleju to ja sie nie dziwię, że w kalkulacji zabrakło ci kasy na własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Może już zapomniałeś więc cytuję opa:

Sprzedający w opisie twierdzi, że olej zmieniany co 25.000 km ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I auto przejechało 881k km :P
  • Odpowiedz
@cwlmod:
Nie wywalam nic w błoto. Znam samochody z silnikiem taki jak mój, które należycie serwisowane mają przejechane ponad pół mln km i dalej jeżdżą. A znam takie które były neglektowane i nie dotrwały do 300 tys.

Auto przejechało 881k km. Ale czy przejedzie kolejne 881k km? Przy takich interwałach wątpliwe. A gdyby był olej wymieniany choćby co 12.5k - 15k km, byłbym w stanie uwierzyć, że może zrobić drugie
  • Odpowiedz
Auto przejechało 881k km. Ale czy przejedzie kolejne 881k km? Przy takich interwałach wątpliwe. A gdyby był olej wymieniany choćby co 12.5k - 15k km, byłbym w stanie uwierzyć, że może zrobić drugie tyle, albo i więcej.


@Adamfabiarz: A po co miałoby tyle przejechać. milion to mało xD Zaraz mu turbo padnie i inne elementy albo dostanie lekkiego strzała i nie będzie opłacało się go naprawiać za parę lat
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Po to aby nie kupować kolejnego samochodu za miliony monet. Lekkiego strzała może i stare i nowe auto dostać, więc to nie ma znaczenia. Apropos turbo, to widzisz właśnie lana oliwa ma wpływ nie tylko na wnętrze samego silnika, ale także takie elementy jak turbo. Turbo prędzej czy później i tak zawsze padnie (jeden z powodów czemu mam auto bez turbo), ale odpowiednie smarowanie lub też brak takowegoż, to
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Nie. Turbo pada/wymaga serwisu między 150-300k km w zależności od serwisowania i stylu jazdy.

Wracając do sedna. No jeśli kupujesz auto nowe i 800k ci nie wystarcza do zakwalifikowania auta jako zużyte i chce nim jeździć 50 lat to wtedy faktycznie każda nadgorliwość w serwisowaniu może wydłużyj jego żywot.

Tylko po co tyle trzymać auto, które będzie się sypać w 10 innych miejscach ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@cwlmod: No to warto dbać także o inne miejsca. Jeden z powodów czemu kupione auto fabrycznie nowe:
- kilka dni po wyjechaniu z salonu dokonana konserwacja podwozia, a po roku jeszcze dodatkowo sprawdzona, wyczyszczona i dołożona dodatkowa lekka warstwa
- folia PPF na newralgiczne miejsca nadwozia
- pełne woskowanie auta 4 x w roku + każdego innego miesiąca pozostawienie na dłuższą chwilę na myjni bezdotykowej na programie wosk
- mycie auta co najmniej raz na tydzień
- 3-4x do roku w tym 2x podczas zimy używanie silikonu do impregnowania
  • Odpowiedz