Wpis z mikrobloga

Dla mame potrzebuję kupić drukarkę. Myślałem o laserze ale chyba jednak będzie atramentówka ze względu na koszty. Przeznaczenie to wydruk wzorów na druty i szydełko (dlatego musi być kolor) oraz sporadycznie jakichś tekstów. Nikt zdjęć tutaj nie będzie drukował.

Na codzień drukuję na ponad dwudziestoletniej HP laserjet 1100 kupionej pod koniec studiów za jakieś grosze więc nie orientuję się we współczesnych sprzętach.

Szukając na szybko wpadły mi w oko dwa modele w Mediaexpert (tam mam najbliżej).
[Canon]( https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/drukarki-i-urzadzenia-biurowe/drukarki-atramentowe/drukarka-canon-pixma-ts705a )

Epson

Epson praktycznie dwa razy droższy niż Canon. Zestaw atramentów kosztuje podobnie. Do Epsona jest atrament w buteleczkach. Dwadzieścia lat temu miałem atramentowego Canona ale zasechł, a tam głowica była zintegrowana w drukarce a nie tak jak chociażby w HP w kartridżu. Canon poszedł do śmieci. Jak to wygląda obecnie w drukarkach atramentowych?

Bardzo ważna jest też funkcja drukowania po sieci z komputera z Windows 10 oraz smartfonów i tableta z androidem. Jak to w ogóle działa? Czy drukarka łączy się z chmurą (którą kiedyś wyłączą i drukowanie przez sieć się skończy) czy sama jest printserwerem a klienci łączą się lokalnie po otoczeniu sieciowym/sambie?

Biorę od każdego 21,37zł i słucham Państwa.

#pcmasterrace #komputery
  • 1