Wpis z mikrobloga

@TheBananaStockExchange:
Akcje Orlenu obecnie kosztują mniej niz w 2015
Kto trzymał ten stracił na inflacji nawet jeśli doliczymy dywidende.
Dla porównania Nasdaq wzrósł od listopada 2015 ponad 250% czyli inwestując 100k miałbyś obecnie 350k.
  • Odpowiedz
Dla porównania Nasdaq wzrósł od listopada 2015 ponad 250% czyli inwestując 100k miałbyś obecnie 350k.


@zaq22: Trzeba było porównać z bitcoinem :)
A gwoli ścisłości, to Orlen skorygowany o dywidendy jest nominalnie jakieś 10pln powyżej 2015
  • Odpowiedz
W sensie że Nasdaq nie jest dobrym punktem odniesienia?


@spadzwiezy: Dla pkn nasdaq nie jest trafnym punktem odniesienia, tak jak przetwórstwo drobiu nie jest trafnym odniesieniem dla deweloperki.
Napisałem o korekcie o dywidendy, nie o inflację.
  • Odpowiedz
@DJ007: No tak ale kolega wyżej pisał

Akcje Orlenu obecnie kosztują mniej niz w 2015. Kto trzymał ten stracił na inflacji nawet jeśli doliczymy dywidende.


Co do Nasdaqa ja uważam że jest dobrym punktem odniesienia. Pokaż lepszy. Poza tym WIG20 do Nasdaqa też slabo wygląda.
  • Odpowiedz
Co do Nasdaqa ja uważam że jest dobrym punktem odniesienia. Pokaż lepszy.


@spadzwiezy: To, że uważasz, że NQ jest dobrym punktem odniesienia do PKN, nie znaczy, że jest taki w rzeczywistości. Sensownym porównaniem są choćby zbliżone sektory i branże, a akurat Orlen i NQ to równanie innych planet i to z innych galaktyk.
  • Odpowiedz
@DJ007: Inwestując w pojedyńcze spółki zawsze chcesz zwrot większy od indexów typu MSCI czy SP500. To jest najlepszy benchmark.
  • Odpowiedz
@DJ007: Heh, zależy jakie masz podeście do grania. Widzę to tak że, Nasdaq to chyba najpopularniejsza zagrywka, która w tym przypadku okazała się dużo lepszą zagrywką, niż kombinatoryka na GPW. A o ile się nie mylę, chodzi o to żeby na tym zarabiać.
  • Odpowiedz