Wpis z mikrobloga

Kupiłem wczoraj nowe żarówki ledowe do mieszkania. Problem mam taki, że najpierw po jakiś 2h od zamontowania padła mi jedna, a po wymianie kolejna zaczęła raz na jakiś czas migać. Wymieniłem znowu i tym razem trzecia też taki problem z miganiem posiada. Wcześniej posiadałem też żarówki ledowe, tylko o ciemniejszej barwie i mocy 60W. I przez 3lata żadna z nich nie migała. Nie wiem mam takiego pecha, że trafiłem na trzy wadliwe żarówki, czy coś jets nie tak z siecią? Niżej żarówka jaka kupiłem. #elektryka
Pobierz gorylwemgle - Kupiłem wczoraj nowe żarówki ledowe do mieszkania. Problem mam taki, że...
źródło: Screenshot_2023-11-19-15-54-22-76_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12
  • 5
@gorylwemgle: jedna możliwość może być taka, że coś iskrzy w oprawce albo przełączniku i tak szybko żarówki wykańcza. Bo rozumiem, że w innych pomieszczeniach problemu nie ma?
Są jeszcze jakieś dziwne opcje, że przy instlacji 3 fazowej w każdym pokoju jest inna faza i wtedy przy awarii "zera" będą cyrki z napięciem.
@wypokowy_expert: testuje je na razie tylko w salonie, bo mam je od wczoraj i rotowanie nimi chwile zajmuje, bo miganie występuje raz na jakiś czas i trwa kilka minut. Ale dziwi mnie fakt, że poprzednie żarówki (również ledowe) świeciły bez żadnych problemów przez 3lata i zostały wymienione, ponieważ chciałem mieć jaśniej w pokoju, ale wciąż działały. Instalacja też jest nowa, bo to mieszkanie ma 3lata. To możliwe, żeby 15W robiło aż
Pobierz gorylwemgle - @wypokowy_expert: testuje je na razie tylko w salonie, bo mam je od wcz...
źródło: Screenshot_2023-11-19-16-07-56-45_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12
żeby 15W robiło aż taka różnice?


@gorylwemgle: nie 15, tylko 3W z kawałkiem. To nie kwestia mocy. Po pierwsze przy wymianie poruszyłeś żyrandol, jak był ujowo podłączony to co się mogło poluźnić. Jeszcze kwestia samych oprawek, jak są za głębokie to mogą nie łączyć poprawnie, trzeba by środkowy pin podgiąć do góry (te plastikowe mają gruby kołnierz zaraz za gwintem)
Na początek sprawdź nawet tą "spaloną" w innej lampie.
@wypokowy_expert: tą spaloną wymieniłem już w sklepie, więc jak sprawdzić jej nie mam. Zajrzę do wtyczki i w razie co spróbuję ją podgiąć.
@Maaako czyli wstępnie musze sprawdzić styki, zanim pojadę składać reklamacje.
Dzięki za informacje/rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)