Wpis z mikrobloga

#lego Mireczki, gdzie w Polsce kupować używki lego? Nie zależy mi na pudełkach i instrukcjach, zestawy na użytek własny. Chcę kupić zestawy z serii Harry Potter, ceny używek na bricklinku spoko, ale cena przesyłki niszczy już sens kupowania. Poszukuję w szczególności Wieży zegarowej i Wielkiej sali. W planach zlożenie Hogwartu z modułów.
  • 17
  • Odpowiedz
@crpingui: Tam gdzie najtaniej ¯\(ツ)/¯ Nierzadko taniej jest sprowadzić z drugiego końca świata płacąc za wysyłkę i cło/vat niż kupić u polskiego janusza. Allegro/olx/ebay/bricklink. Jak używasz fb to możesz popatrzeć po grupach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dizel_AHTUNG olx, allegro lokalnie coś jeszcze w pl? To są zestawy po 300zl, nie widzę sensu 20e płacić za wysyłkę i profit bricklinka. Z olx mam taki problem, że kupuje tylko lokalnie, bo ochrona kupujących to żart.
  • Odpowiedz
  • 1
@pawelllon dzięki, poszukam, bo ludzi już powaliło z cenami. Zestaw używany sprzed 2 lat (cześć worków jeszcze zapakowanych, pudełko instrukcja) w Europie lat 250zl, u polskich cebulionow 350 i jeszcze wyciągają figurki.
  • Odpowiedz
@crpingui: To już we własnym zakresie musisz ocenić czy ktoś jest legit czy nie. Z polskich to chyba jeszcze tylko vinted ale nikt ogarnięty raczej nie używa tej strony do sprzedaży lego. Na bricklinku jest duża konkurencja więc tam masz najbardziej atrakcyjne ceny, w polsce januszerka jest odklejona i liczy na jeleni z dużym portfelem. Osobiście bym polecał każdy zestaw indywidualnie szukać po stronach ale raczej w większości wypadków będzie
  • Odpowiedz
  • 1
@Dizel_AHTUNG udało mi się właśnie wyrwać wielka sale i wieże zegarowa za 550. Siedziałam z tym od wczoraj i się bilam z myślami, bo wiem ile to nowe latało na pepper i moja wewnętrzna cebula mnie bolała. Bez pudełek i instrukcji, ale zestaw full na alledrogo lokalnie. No Janusze u nas na pełnej, ja rozumiem że drogo będzie nowy wycofany zestaw nieotwierany, ale kurde rok po wycofaniu używki sprzedawać jak ze
  • Odpowiedz
@crpingui: Plus taki, że jeżeli będziecie się starać utrzymać klocki kompletne i w zadbanym stanie, to w przyszłości możecie to sprzedać i wyjść na zero lub z profitem więc nie jest to nieodwracalna strata kasy jak w przypadku innych zabawek
  • Odpowiedz
@crpingui: Jeżeli nie zależy ci na oryginalne to poszukaj #!$%@?, w przypadku wycofanych zestawów będzie mniejszy kac moralny ;) Nie wiem jak z Harrym Potterem ale np. zamiast płacić 2,5k zł za chatkę rybaka u Janusza, można znaleźć chińczyka za 300 zł. Jakość klocków dobra, gorzej z minifigurkami, w tym odstają od oryginału.
  • Odpowiedz
  • 1
@JackBauer młody dostał kilka zestawów od różnych chinczyków oraz cobi od rodziny i jednak inaczej się wpinały, no nie mogę się do nich przełamać xD. A clementoni to już wogole, jak widzę to odrazu mam odruch wywalania za okno (Boże ile bluzgow nad tym miałam przy składaniu). Narazie trzymamy się oryginalnego, o ile zakupy nie idą w tysiącach. Ja lecę na Polaka cebulę, alerty na pepperze itp. Dla przykładu towarowy 60198
  • Odpowiedz
@crpingui jak się chce wziąć podróbki z Chin to trzeba wiedzieć jakie kupić, ludzie często biorą pierwsze lepsze z brzegu a potem się dziwią że coś jest nie tak. Ja kupiłem około 20 różnych setów z Chin i nigdy nie miałem z żadnym problemów, podstawą są oceny i zdjęcia klientów jeśli bierze się z aliexpress, ewentualnie zamawianie na legitnych sklepach typu yourwobb ;).
  • Odpowiedz
  • 0
@Def-mef wykrakałeś mi z tymi podróbkami chyba xD zamówiłam dwa sety opisane jako orginalne lego bez instrukcji i bez pudełka. Jeden to chińczyk i jeszcze brakuje elementów, drugi oryginalny ale nie ma 15 klocków. Dobrze, że szło przez allegro lokalnie to jest ochrona kupujących. Wkurzona jestem strasznie. Ten drugi to pół biedy bo klocki do niego to 34 zł z przesyłką z bricklinka.
  • Odpowiedz
@crpingui nie bierz z allegro, wchodzisz na aliexpress i w wyszukiwarce wpisujesz sam numer zestawu Lego, nic więcej, i wtedy patrzysz co ci wyskoczy. Może być tak że nie będzie żadnych podrób konkretnego setu albo będą jakieś ale bez oceny, takich nie polecam kupować. Podstawą jest ocena, jeśli jest co najmniej 4.5/5 to następnym krokiem powinno być zerknięcie do zdjęć ludzi którzy kupili dany set i ilości zamówień. Jeśli znajdziesz jakiś
  • Odpowiedz
  • 0
@Def-mef ale ja kupowałam orginalne na allegro lokalnie, nie chciałam repliki xD. I w opisie używki było że są orginalne a kobita mi wysłała podróbę.
  • Odpowiedz