Wpis z mikrobloga

pytania do mirków z #flstudio #produkcjamuzyki

zacząłem się troszkę w to bawić w wolnych chwilach, mam parę melodii wyeksportowanych, brzmią w miarę okej ale nie ma szału, chciałem spytać o dwie kwestie

1. w jaki sposób, na jakich stronach szukacie instrumentów, pluginów? załóżmy, że chciałbym stworzyć electroswing, potrzebowałbym do tego jakiegoś vintage pianina, saksofonów, innych typowych dla tego gatunku dźwięków. wbudowane pluginy nie dadzą mi tego, a nie wiem czy samymi efektami nałożonymi w mikserze mogę zrobić to co chcę
2. czy nauka tworzenia melodii na początku na zasadzie przepisywania tego, co widzę w różnych poradnikach itd na youtube jest dobrym sposobem? jak uczyliście się tworzyć melodie?
  • 5
Ad 1. Najlepiej załatwić sobie jakiś kombajn typu Korg Triton Extreme, który ma setki presetów, które dodatkowo można łączyć wielowarstwowo, choć nie gwarantuje, że akurat znajdziesz tam coś dla siebie. Ja akurat mam ten luz, że używam niemal wyłącznie syntetyków zarówno do brzmień jak i efektów czy perkusji, ale różnego rodzaju pluginów jest tyle, że po po prostu głowa mała ;)

Ad. 2. Oczywiście, że to dobry pomysł, podobnie jak tworzenie coverów
@Heemeyer: jeślibym się przymierzał do retro stylu typu Electroswing, to pierwsza rzecz którą bym robił to szukanie dedykowanych pod ten gatunek bibliotek sampli.

jak uczyliście się tworzyć melodie?


Po prostu regularnie komponując? Jeśli na co dzień dużo słuchasz muzyki, nie powinieneś mieć problemu z układaniem prostych fraz w głowie. Nauka gry na dowolnym instrumencie też dużo pomaga.