Wpis z mikrobloga

#seriale #serialseries ← nowy tag do obserwowania
LISTA SERIALI

Futurama - Przygody Fry'a W Kosmosie

Twórcy: David X. Cohen i Matt Groening
IMDb: 8.5/10
https://www.imdb.com/title/tt0149460/
https://upflix.pl/serial/zobacz/futurama-1999
Gatunek: Dramat, kryminał, suspens

Rozwoziciel pizzy przez przypadek zostaje zamrożony w kapsule na 1000 lat (pomysł potem podkradła Idiokracja). Kreskówka w humorystyczny sposób przedstawia jego losy w przyszłości ziemi, która już nawiązała kontakty z obcymi rasami. Fry zdobywa pracę w firmie kurierskiej i przyjaciół w tym pewnego zapijaczonego robota :)

Czy polecam? Tak, ale… to jest serial, (i chyba 3 filmy) który wychodził przez lata naśmiewając się z różnic społecznych, kulturowych i politycznych. Ogląda się go dobrze na bieżąco ale wyłapanie dowcipów sprzed lat bez kontekstu nie zawsze będzie łatwe, szczególnie dla młodych widzów. Natomiast wchodzenie w sezon 11 bez znajomości reszty… też bez sensu.
Ja oglądałem Futuramę od początku, bo wcześniej uwielbiałem Simpsonów a to ten sam twórca.
Natomiast jak ktoś pyta czy serial jest nadal dobry - to jest :)
WLADCA_MALP - #seriale #serialseries ← nowy tag do obserwowania
LISTA SERIALI

Futura...

źródło: futurama-trio-i3218

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Dla mnie chyba najlepszy serial, co jakiś czas wracam. Ostatnio się dowiedziałem że wyszedł nowy sezon- wchłonąłem na jedno posiedzenie nie ruszając dupy z fotela. Może być, ale mam wrażenie że obcięli jaja Fryowi- kiedyś był głupi, teraz jest głupi i zachowuje się jak cuckold i pantoflarz. Reszta w sumie po staremu.
DonRzoncy - @WLADCA_MALP: Dla mnie chyba najlepszy serial, co jakiś czas wracam. Osta...

źródło: IMG_20231118_145844

Pobierz
  • Odpowiedz
Mam wątpliwości czy w 2024 śmieszy tak samo, było iść za ciosem a nie zniknąć z anteny na 10 lat i wrócić z jednym sezonem po takim czasie. Hulu nie chciało, to nawet crowdfunding by mógł być. źle to rozegrał. Jakby fry jako postać animowana miałby własny kanał na YT,osiągnąłby więcej. Niby śmieszne, ale jako trzydziestolatke śmieszy mniej niż dekadę temu
  • Odpowiedz