Wpis z mikrobloga

Kebab dla mnie to wołowina lub kurczak mięso .
U młodego na filmie gość mówi że kebab z wieprzowiną i kurczakiem pyszny hmmm to chyba jest wariacja kebaba bo pierwsze słyszę by dawać wieprzowinę ???? to już kebab nie jest.

#raportzpanstwasrodka
  • 27
  • Odpowiedz
  • 1
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: hmmmm cytat wujek Google

Oryginalny kebab przygotowywany jest z mięsa baraniny albo wołowiny, rzadziej z kurczaka. W Turcji nigdy nie zobaczysz kebaba podawanego z wieprzowiną ponieważ Koran zabrania spożywania owego mięsa. W Turcji wieprzowina uważana jest za brudne, nieczyste mięso.5 lut 2021
  • Odpowiedz
  • 1
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: dla mnie gołąbek to ryż mielone zawijane w kapuście Gesslerowa robiła w blasze na dno kapusta na to warstwa ryżu na to warstwa mielonego na to liście kapusty …też nazwała to gołąbki.
To jest wariacja gołabka vel a’la gołąbek ale to nie to samo. Tak samo chyba z kebabami tak myślę ale rozumiem jak ktoś inny to rozumie.
  • Odpowiedz
Oryginalny kebab przygotowywany jest z mięsa baraniny albo wołowiny, rzadziej z kurczaka. W Turcji nigdy nie zobaczysz kebaba podawanego z wieprzowiną ponieważ Koran zabrania spożywania owego mięsa. W Turcji wieprzowina uważana jest za brudne, nieczyste mięso.5 lut 2021


@Dzikamery: Ale wiesz że naprzykład armenia nie jest muzułmańska i też mają kebab ze względu na położenie?I zjesz tam kebab ze świni,nawet zdradzę Ci sekret nie wszystkie kebaby są hallal ;) I
  • Odpowiedz
Gołąbki – potrawa półmięsna z farszu zawiniętego w rolki z liści białej kapusty głowiastej. Tradycyjnymi składnikami farszu są mielone mięso wieprzowe i ryż lub kasza oraz dalsze dodatki, jak np. cebula, grzyby i przyprawy. Istnieją także inne warianty nadzienia np. z mięsem drobiowym, baraniną lub bez mięsa. Przed podaniem gołąbki są duszone lub smażone na tłuszczu.


@Dzikamery: Ala gołąbki które powstały wcześniej niż Polska?

Dolma (tolma) to gruzińska nazwa małych
  • Odpowiedz
  • 1
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: to czyli odmiana a nie gołąbki. To dolna no masz napisane. Gołąbki jak byk masz napisane masz w kapuście głowiastej. Wschód używał jej. Ale z winogron nie słyszałam . Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi widzę. Wogole gotujesz w kuchni?
  • Odpowiedz
@Dzikamery: Chyba się nie rozumiemy, ani ja, ani @wiesnakzdziuryzabitejdeskami nie zaprzeczamy, że kebab pochodzi skąd pochodzi. Ale nasza eurocentyczna modyfikacja dopuszcza wieprza w kebsie. A cała ta dyskusja przypomniała mi taki oto wiersz:
„Nie pieprz, Pietrze, pieprzem wieprza,
Wtedy szynka będzie lepsza”.
„Właśnie po to wieprza pieprzę,
Żeby mięso było lepsze”.
„Ależ
  • Odpowiedz
@ptakdodo: Kebs oznacza mięso z ognia,nic więcej,może być z kota psa lub jaszurki,to o czym ona mówi to hallal ehh głównie w krajach arabskich,ale kebs czyli mięso z ognia zjesz w innych regionach pod tą samą nazwą ze świni gdyż kraje nie są muzułmańskie,z czasem nawet w krajach mzłmańskich zaczęto też robić wieprzowe,idę też o zakład że przed machometem wpieprzano świnie i też nazywali je kebab
  • Odpowiedz
  • 0
@ptakdodo: ok ja rozumiem że co kraj są wersje potrawy. I to kumam podobny skład inna nazwa. Skąd się wywodzi to jest pierwotna później ją modyfikowano. Ale nikt mi nie wmówi że mięso z indyka feta w tortilli to też kebab. To jest już wersja potrawy. Kebab baranina wołowina kurczak ale ok jak ktoś inaczej temat ogarnia szanuję. To jest wymiana poglądów i byłam ciekawa.
  • Odpowiedz
@Dzikamery: Przecież mięso w bułce z sosami to też jest tylko jakaś wariacja, raczej doner kebab niż kebab. Kebab to grilowanie mięso, ewentualnie z warzywami i ma swoje odpowiedniki na całym świecie, więc jak najbardziej istnieją też wersje z wieprzowiną. Jak chcemy być tacy ultra poprawni co do nazewnictwa to bliżej kebaba są te wszystkie patyki ze szczurów, które często pokazywał prezes jak chodził między budami ze street foodem.

Gołąbki
  • Odpowiedz