Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #sieci #ubiquiti #pytaniedoeksperta

Hejka. Jestem w trakcie ogarniania elektryki w swoim domu i chce również ogarnąć lokalną sieć, czyli min. po kilka gniazdek RJ45 w każdym pokoju (chce wszystko stacjonarne urządzenia podłączyć przewodowo) i resztę urządzeń ogarnąć po WiFi + spiąć fajnie do tego monitoring. Szukam pomocy w doborze urządzeń względem domu. Znalazłaby się taka dobra duszyczka? :D Z własnych poszukiwań zainteresował mnie sprzęt od Unifi i wstępnie wybrałem coś takiego:

3x U6-Pro na pokrycie parteru + garażu (w nim będzie sporo supli, która łączy się po wifi tylko...) + poddasze
1x UDM-Pro + osobno dysk (kwestia dobrania ilości portów... Gniazdek RJ45 mam w sumie 10)
2/3 kamery G4/G5 Bullet

U6-Pro chciałbym podłączyć z pomocą PoE i powiesić na suficie.
  • 9
@Zero_Gravity Kemery i rejestrator to firmy HikVision lub Dauha.
Jeżeli już tak w zaawansowantm stadium remontów jesteś w kładzeniu sieci, to proponuję umieścić to wszystko w szafie rack. Dodatkowo możesz pokusić się o umieszczenie serwera w szafie jak Qnap czy Synology.
Ja mam w szafie: rejestrator HikVision, dwa serwery: jeden Synology 4bay, a drugi Qnap 8bay xD, switch PoE do AP Unifi, patchpanel, switch 24portowy 1Gbit (mam już w planach wymienić na
@Zero_Gravity acha, i jeszcze mam urządzonko do przesyłania obrazu z rejestratora bezpośrednio na telewizory w domu, nie obyło się bez położenia dodatkowego przewodu utp cat.6 za telewizorami. W każdej chwili leżąc na kanapie czy na łóżku masz dostęp do obrazu cctv nie sięgając po telefon. Dodatkowo ów urządzonko przekazuje z obrazem obsługę myszki. Fajna sprawa.
@Zero_Gravity Ubiquiti Unifi działa bardzo prosto jest rozwiązaniem naprawdę jak dla ameby sieciowej więc jeśli nie czujesz się na siłach to to jest dobre rozwiązanie. Jeśli chodzi o CCTV to nie jest tak najgorzej dla domowych warunków wystarczy. Niestety te kamery nie są tanie i jakościowo chińskie tanie kamery często mają lepszą jakość obrazu od droższych Ubiquiti ale konfiguracja i zarządzanie to jest bajka.