Wpis z mikrobloga

Jarosław Wolski po meltdownie biwakowym częściowo stanął w obronie niehabilitowanego doktorka Piotra Marka Napierały apelując, żeby nie zgłaszać jego konta na Patronite, bo ten będzie zbierał gruz z poznańskiego rynku (czy jakoś tak). Początkowo się z tym zgadzałem, ale teraz uważam, że doktorek przegiął.

Nie zmieniałem zdania po umniejszaniu przez niego ludobójstwa wołyńskiego i kolegowanie się z typem, który neguje tę kwestię (LK, zwany Lepszym Ministrantem). Uznałem to za "normalny" fajnopolski fajnizm, idiotów w naszym kraju nie brakuje, trzeba takich tolerować. W ostatnich dniach doktore zanegował jednak ludobójstwa wandejskie twierdząc, że mordy to były po obu stronach, de facto była to wojna (te "argumenty" można spotkać po stronie negacjonistów wołyńskich), kraj też toczył wojny, republikanie się bali utraty władzy, a do ludobójstwa nawoływała tylko ekstrema. Problem jest taki, że z niezbyt ukrytych źródeł można się dowiedzieć, że skala ofiar po obu stronach była nieporównywalna, stało się tak jak ekstrema chciała, mordy na cywilach trwały również po stłumieniu powstania, a ludobójstwa ze strachu to nadal ludobójstwo.

Uważam, że Patronite przy rozpatrywaniu sprawy magistra Napierały mógłby wziąć pod uwagę kilka z poniższych punktów, oczywiście jeśli się je dobrze uargumentuje.

1. Zanegowanie zasad współżycia społecznego poprzez stworzenie czarnej listy wrogów napieralizmu. Znalazło się na niej wielu występujących i uznanych w przestrzeni publicznej twórców, w tym takich uznanych przez Patronite za wartościowych i rzetelnych.

2. Natrętne zajmowanie się niektórymi autorytetami i twórcami, w szczególności Bartem i Zychem. Zarzucanie Bartowi alkoholizmu i monetyzowania strachu, podczas gdy prowadzi on własny biznes i szefuje think-tankowi S&F, który utrzymuje się z dobrowolnych wpłat subskrybentów. Zarzucanie Bartowi prorosyjskości i prochińskości. Snucie teorii spiskowych o tym, że Zych przewodzi rozbudowanej siatce nacjonalistyczno-antyliberalnej. Zarzucanie Zychowi sympatii wobec działań III Rzeszy.

3. Aroganckie, chamskie i wulgarne podważanie autorytetów profesorów Chwedoruka, Góralczyka i Wielomskiego. Wszyscy znamy te przypadki.

4. Gościnny występ na prorosyjskim kanale wRealu24 Marcina Roli. Kanał został usunięty z YT i działa na własnej platformie. Kanał propagował treści antyukraińskie, a wcześniej antyszczepionkowe i podsycające nienawiść względem mniejszości.

5. Twitterowa działalność niehabilitowanego, przypominająca bardziej profil leniwego hejtera niż osoby z tytułem doktora.

6. Nierzetelność publikowanych treści. Brak merytorycznego przygotowania materiałów. Ignorowanie merytorycznej krytyki i ataki personalne na innych krytyków.

7. Negacjonizm historyczny. Patronite'a może to nie obchodzić, ale pan Napierała wielokrotnie uparcie mijał się z faktami mimo wykazywania mu błędów (tak jak opisane na wstępie ludobójstwo wandejskie).

8. Ignorowanie uwag patronów. Doktorek zarzuca patronom chęć sterowania nim, gdy ci domagają się realizacji obietnic złożonych przy progach wsparcia lub zwyczajnie szukają kontaktu na linii autor-patron.

9. Obrażanie. Natrętne używanie zbitek "katonacjol", "katozyeb", "katozjeb". Pogarda wobec katolików. Przypisywanie nacjonalizmu np. zdeklarowanym kosmopolitom i katolicyzmu np. zdeklarowanym agnostykom/ateistom. Łączenie tych przypisów. Pogarda również wobec agnostyków.

10. Całkowity brak kultury osobistej. Toksyczność prezentowanych treści.

Proszę o odzew co sądzicie o tej sprawie. Chętnie przygarnę również inne przykłady działalności dra nhab. Napierały, które mogłyby zainteresować Patronite'a.

#napierala #bestiazewschodu #ksiadznapierala #lepszykomentator #lepszyministrant #bartosiak #wolski #zychowicz #patronite
  • 14
Najlepsze jest to że gdyby Napierała wiedział cokolwiek o prawie międzynarodowym to mógłby powiedzieć że w Wandei nie doszło do ludobójstwa tylko "zwykłej" zbrodni przeciw ludzkości, bo ludobójstwo jest wymierzone w konkretny naród, rasę albo grupę etniczną a tu Francuzi mordowali Francuzów. No ale po co doktorek miałby to robić jak można powywracać pionki i nasrać na szachownicę a następnie ukryć film i ogłosić kolejne zwycięstwo nad katonacjozyebami
@aarrttkk: patronejt chyba najbardziej nie lubi szkalowania innych swoich twórców. A w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z kalumniami doktorka na dr Szewko, że niby jest pro-hamasowskim ściemniaczem, no i jest ciągle aktywna anty-zychowiczowska obsesja

edit: jakby ktoś jednak zdecydował się pisać do patronejta, to może przydać mu się ten wpis (sprzed roku), gdzie Napierała chce wywalać z Polski ludzi, którzy się z nim nie zgadzają https://twitter.com/drPNapierala/status/1530494257127120896

kim ty kurde jesteś
  • 5
@Chilli_Heatwave: żadna drama. Wczoraj wieczorkiem przejrzałem sobie Patronite'a i zorientowałem się jakich można tam spotkać wartościowych twórców, którzy dostają znacznie mniej niż poznański patostreamer. Ten gość po prostu nie pasuje do takiego środowiska.

Zawsze sprzeciwiałem się donosom do pracodawców za pojedyncze wypowiedzi w Internecie. Nie rozumiałem dram o słowa czy niesmaczne żarty sprzed lat. Nie podobały mi się akcje typu rajd lewaków na JustJoinIT za próbę zorganizowania spotkania z Memcenem na
  • 4
@nornik12: o uju złoty XD

Ten pajac powtarza po de Saint-Justie, który to de Saint-Just należał do ekstremy (w narracji doktorka - marginesu) nawołującej do przeprowadzenia ludobójstwa w Wandei. To już wiemy co by doktorek robił w czasie rewolucji XD

Ciekawostka: de Saint-Justa ścieli w 1794 tak jak Robespierre'a jako wroga wolności. Karma wraca czy jakoś tak ( ͡º ͜ʖ͡º)
aarrttkk - @nornik12: o uju złoty XD

Ten pajac powtarza po de Saint-Justie, który to...

źródło: temp_file42670701724186527

Pobierz
@aarrttkk: najbardziej mi sie podobał ten film jak opowiadał że on teraz będzie publikował pozytywne treści i zmienia charakter kanału- wytrzymał może kilka dni i dalej zaczął najeżdżać na Budzisza i innych ludzi którzy śmią myśleć inaczej niż on. To co sie dzieje u tego niedohaba zależy tylko i wylacznie od faktu czy wziął danego dnia leki.