Wpis z mikrobloga

Witam bardzo serdecznie.

Posiadam w swoim domu dwa router'y. Od niedawna mam internet światłowodowy od Orange, dostałem funbox'a 3.0 i jest on umieszczony piętro niżej, bo tam jest poprowadzony światłowód przez pomieszczenie garażowe. Natomiast drugi to Router TP-LINK Archer VR400 służący można tak to nazwać chyba bardziej jako Acces Point i od niego wychodzą dwie sieci, z czego jedna i druga w paśmie 2.4 GHz oraz 5.0 GHz i on znajduje się na górze, na piętrze w pokoju jakieś 10 m od mojego stanowiska komputerowego, gdzie normalnie korzystam w innym pokoju (swoim) z tego internetu, niestety nie mam połączenia bezpośrednio po kablu Ethernet do swojego komputera, ponieważ mam uszkodzone gniazdko komputerowe u siebie, więc korzystam z WiFi. Aczkolwiek, zasięg jest bardzo dobry bo zazwyczaj pełne są kreski zasięgu albo cztery. Niestety zdarza się taki problem, że mimo tego, że ikona WiFi pokazuje, że jest dostęp do internetu, to nie raz, gdy wchodzę na jakąś stronę czy oglądam film lub gram w grę, to wyrzuca powiadomienie, że "utracono połączenie z internetem", ale to są zaledwie takie momenty przerywane, nawet na telefonach w mojej rodzinie odczuliśmy ten kłopot, że mimo tego, że jesteśmy połączeni, pokazuje że jest WiFi i dostęp do internetu, to po chwili znów jest i tak cały czas w kółko to się dzieje. Jeśli ktoś byłby rad pomóc rozwiązać ten problem to byłbym wdzięczny ogromnie, bo robi się to trochę wkurzające.
Dodam, że Router Archer, nie może zmienić swojej obecnej lokalizacji i musi tam być z konkretnych powodów, a wcześniej gdy miałem neostradę 10 Mb/s i używałem WiFi to nie rozłączało WiFi.
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@vytah: Właśnie to jest tak, że ten funbox 3.0 jest na dole, bo tam biegnie światłowód i jest w pomieszczeniu pralni, a na górze w sypialni znajduje się ten router Archer.
  • Odpowiedz
  • 0
@PAST: Ciężko w sumie stwierdzić, diody wszystkie świecą się w porządku, na komputerze też jest okej, tylko tak jak mówię takie zrywy występują i nie wiem dlaczego. A mam ten światłowód od 3 miesięcy założony.
  • Odpowiedz
  • 1
@90bpm: Nie laptop, korzystam z komputera stacjonarnego dlatego wspomniałem o uszkodzonym gniazdku komputerowym u mnie w pokoju dlatego z WiFi korzystam.
  • Odpowiedz
@xchomiczo: Pytałem skąd Archer bierze internet, a nie gdzie co stoi.
A pytałem dlatego, bo mój funbox ma #!$%@? wifi i jeśli cokolwiek korzysta z tego wifi, to zaraz rozłącza internet.
  • Odpowiedz
  • 0
@vytah: Nie wiem do końca jak to działa, ale ten funbox ma podpięty światłowód i od niego są sieci WiFi osobne i osobne sieci są od tego Archer'a. Nie wiem do końca jak to nazwać.
  • Odpowiedz
  • 0
@vytah: I to są takie chwilowe momenty przerwań łącza, tak jak na screen ikona sieci jest cały czas stabilnie, nie wyrzuca jej ani nic tylko jakby samego neta.
  • Odpowiedz
@xchomiczo: puść w terminalu ping na adres bramy (zakładam że 192.168.0.1) na godzinę i podaj statystyki jak to wygląda (polecenie brzmi: ping 192.168.0.1 -t). Pokaż potem podsumowanie.
  • Odpowiedz