Wpis z mikrobloga

Jeszcze niedawno się cieszyłam, że niebawem rusza #wykopoczta. Niestety z każdym dniem mam coraz mniej entuzjazmu. Kategoria #diy odpada, bo nie chcę dostać ludzika z plasteliny czy coś ^^, poza tym nie za bardzo mam aktualnie czas żeby się przyłożyć do wykonania czegoś fajnego, a nie chcę zrobić nic na odwal :P Z entuzjazmem więc podeszłam do #regionalne, pomyślałam sobie - super, może jakieś fajne piwo dostanę ^^. W związku z tym zaczęłam się zastanawiać co regionalnego mogłabym wysłać ze swej strony. I tu zaczął powstawać wielki mur. Jedyny regionalny produkt, którym szczyci moje miasto to dziurawe drogi i chodniki, do tego śmieci w lasach -_-' pomyślałam sobie, a co tam , rozszerzę nieco obszar poza moje cudne rodzime miasto. I znowu kurde nic! Takie osoby z Krakowa czy Lublina mają łatwo - maczety, słoiki... :P Chyba zacznę poszerzać obszar regionu do województwa :P może tu coś wpadnie.

#gorzkiezale
  • 15
@Aviendha: Też na początku wydawało mi się fajne to stworzenie kategorii, ale po pewnym czasie straciłem chęć uczestnictwa. Tak naprawdę, każdy powinien po prostu porządnie uzupełnić notatkę w Wykopoczcie, a osoba wysyłająca z tej notatki skorzystać.

Tylko z tego co widziałem, mało ludzi to dobrze uzupełnia, bo zazwyczaj są tam informacje prawie nieprzydatne :P A z drugiej innym często nie chce się kombinować i olewają notatkę... I tu problem: W Wykopoczcie
@DzikiD: i to jest super prezent :) nie pogardziłabym świeżym oscypkiem ^^

@Wykopoczta: ale mazowsze jest takie nudne i nijakie. Tutaj to co najwyżej na rowerze można fajnie pojeździć :P no nic. Poszukam jeszcze, ale przypuszczam, że sobie raczej odpuszczę tę edycję :(

@kultowa: powinna być :)
@Wykopoczta, a może dać użytkownikom możliwości losowania samodzielnie? Wchodzimy na wykopocztę, klikamy w losowanie i mamy kilka prób, kończymy losowanie po wyczerpaniu, albo kiedy sami zdecydujemy że trafił się ktoś, komu chcemy wysłać paczkę. A jeśli po wyczerpaniu losowań mamy kogoś, komu wiemy że nie zrobimy fajnej paczki, powinna być możliwość zrezygnowania z udziału w akcji.


Mogłaby też być możliwość zgłoszenia, że ktoś ma beznadziejną notatkę, wtedy może ta osoba by
@Wykopoczta: @szoorstki: a gdyby w jakiś sposób wymusić na użytkownikach porządne wypełnienie notatki? Choćby wprowadzić minimalną ilość znaków - żeby nie kończyło się na jednym, czy dwóch słowach. To by pewnie ułatwiło przygotowanie prezentu dla takiej osoby.
@Wykopoczta: Pomysł z losowaniem, podany przez @szoorstki, według mnie, jest kiepski. Jednak spodobała mi się tam jedna rzecz. Można by dodać opcję wysłania prośby o uzupełnienie notatki. Jeżeli ktoś by uznał, że chciałby wiedzieć więcej o preferencjach danej osoby, mógłby kliknąć w klawisz odpowiedzialny za prośbę o dodatkowe informacje. Wylosowana osoba dostałaby powiadomienie w profilu wykopoczty i mogłaby dopisać coś, jeśli miałaby ochotę.

@Aviendha: Ostatnio często można przeczytać o
@Wykopoczta: Minimalna ilość znaków w notatce niekoniecznie musi zdać egzamin, bo przecież można wpisać losowy ciąg znaków, żeby tylko zapchać przestrzeń. Notatka ma być pomocą, a nie przeszkodą. Lepsza ta opcja z wysłaniem prośby o uzupełnienie notatki (podejrzewam, że trudniejsza do wykonania).
@Wykopaliskasz: Temat jest fajny pod warunkiem, że nie mieszkasz w miejscu, którego absolutnie nic nie wyróżnia. Bardzo chcę wziąć udział w wykopoczcie, bo śledzę ją od dawna, na długo przed tym nim założyłam konto na wykopie, ale nie chcę odwalić byle jakiej paczki, żeby osobie która ją otrzyma nie zrobić przykrości. Czasu jest jeszcze trochę i jeśli wymyślę coś fajnego, to na pewno wezmę w tym udział.