Wpis z mikrobloga

Byłem u tzw. optyka zapytać o okulary z filtrem światła niebieskiego do kompa - cena 700-800 zł. Podobne okulary z allegro - 30 zł. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego cena u optyka jest 20 razy większa, czym się różnią te okulary. tutaj przykład z allegro:
okularki

#optyka #pytanie #okulary
  • 5
@seba-gala:z grubsza: u optyka-szklane, przymierzasz, dopasowanie, rozmowa czy pasują. Na allegro: bierz pan ten kawałek polimeru który zaparuje za 30 minut za 30 zł :)
  • 0
@k_z_: no dobra ale czy lepsza jakość okularów u optyka legitymuje 20 krotnie wyższą cenę? Widziałem wcześniej te ceny na allegro, pomyślałem - pewnie jakieś chińskie gówno, byłem przygotowany wydać 200 zł na lux okularki u optyka, a ten mi wyjeżdża z cena 700 zł, przecież jakbym to nie liczył w głowie to się po prostu nie opłaca.
@seba-gala: to z allegro to plastikowa płytka z filtrem blue block. U optyka masz soczewke optyczną z utwardzeniem, warstwami hydrofobową, antystatyczną, oleofobową, antyrefleks (często obustronny), filtr pasmowy światła niebieskiego, profesjonalną obsługę, pomiary do konkretnej oprawy, wycięcie i montaż. W dodatku w cenie, którą podałeś możesz mieć z korekcją lub bez.
@seba-gala: tak, te najtańsze będą powodować spadek kontrastu, łatwo się brudzić i wprowadzać aberracje. Nie polecam. Poza tym jeśli chcesz porównywać ceny, to tego samego produktu. A przy okazji pytanie - masz pewność czy nie potrzebujesz żadnej korekcji, chociażby astygmatyzmu? Bo jeśli masz astygmatyzm, może to powodować szybsze zmęczenie przy komputerze. Jeśli chodzisz tylko do okulisty, a nie zbadał Cię optometrysta, to może warto.