Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dwa monitory (ACER 23,8" NITRO VG240YBMIIX po HDMI) i Gigabyte G24f 2 (po displayporcie), tego pierwszego używam jako bocznego, ale też jako głośniki, kiedy nie chce mi się zakładać słuchawek na łeb. Ale zauważyłem, że odkąd mam podłączony ten od Gigabyte, czasem samo z siebie wyłącza się dzwięk z głośników w tym pierwszym monitorze. Jedyne co zrobiłem to wyłaczyłem w ustawieniach windowsa, żeby monitor główny (Gigabyte) nie wyświetlał się jako źródło audio.

Aby odzyskać dzwięk muszę przełączyć tak jak na screenie, urządzenie odtwarzające na kartę dzwiękową z płyty głównej, a potem znowu na monitor.

Macie mirasy co jest przyczyną samoistnego wyłączania się tego dźwięku? D:

#komputery #monitory
Pafeuuu - Mirki, mam dwa monitory (ACER 23,8" NITRO VG240YBMIIX po HDMI) i Gigabyte G...

źródło: huj

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Pafeuuu: a nie jest na przykład tak, że ten monitor z glośnikami się wyłącza na chwilę (jak idziesz sobie nalać kompotu czy coś) i wtedy windows traci jego głosniki jako output i przełącza urządzenie odtwarzające na to co mu innego zostaje?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@true-true nie nie, normalnie przy użytkowaniu, mogę puścić coś z YT, dźwięk wyłączy się po jakimś czasie sam, podczas grania w coś to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz