Wpis z mikrobloga

Video mirki mam problem. Od dobrych kilku lat używałem Corel Video Studio znam go praktycznie na wylot. Ale przerzuciłem się na #sonyvegas i mam problem z renderem.

Kamera nagrywa mi 720x576 .MOD (tak naprawdę jest to mpg) - i takie sobie ustawiłem parametry projektu (poprzez Match Media).

Projekt okej gra ale jak mam to wyrenderować? Proponowane przez program .avi robi mi to w 4:3 pomimo poprawnej rozdzielczości.

Co proponujecie jako wyjściowy format? w Corelu robiłem sobie albo .mpg lub mp4 w HD (mało zajmowało jakość spoko). Zaznaczam, że to są rodzinne filmiki i tak ląduje wszystko na DVD, kamera HD nie ma więc jakoś i tak jest słaba x

#video #montaz #problem #render
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wombatlbn: dokładnie.... lipa taka, że Vegas nie czyta .MOD i muszę za każdym razem przerabiać na mpg ... co prawda to chwila bo mma fajny program do tego ale i tak wkurza.
  • Odpowiedz
@M4h00n: Nawet nie wiesz jak ja klne na to #!$%@?. Plik wideo ma teoretycznie rozdzielczość odpowiadającą formatowi 4:3 nawet jak nagrywasz w 16:9, ale odpowiednie odtwarzacze jakoś się w tym orientują i dobrze film wyświetlają. Próbowałem robić screenshoty pulpitu, w IrfanView zmierzyć faktyczną rozdzielczość filmu i próbować z taką rozdzielczością pracować ale efekt końcowy jest daleki od ideału. Jakość mocno leci w dół a i tak przecież nie jest jakaś
  • Odpowiedz