Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym rozebrać swojego lapka i porządnie wyczyścić bo ma już sporo lat na karku i na pewno jest w nim kurz. Przy okazji wymienię pastę oraz termopady i tu moje pytanie… jakie termopady kupić do tego konkretnego modelu?
Od razu dodam że nie jestem ekspertem ani nic z tych rzeczy ale obejrzałem na yt jak się takie coś robi i myślę że spokojnie ogarnę. Pacjent to #lenovo Z50-70.
PS co to w ogóle jest za element na którym są przyklejone te termopady? ʕʔ
#komputery #windows #laptopy
Pobierz Arturq66 - Cześć, chciałbym rozebrać swojego lapka i porządnie wyczyścić bo ma już sp...
źródło: Zdjęcie z biblioteki
  • 8
@FFFFUUUU oooo faktycznie, teraz jak wygooglowalem to juz mi sie rozjaśniło. A wiesz może czy te termopady dopiera sie jakoś? Czy po prostu kupić jakieś standardowe w sklepie i będzie ok?
Może ktoś ma i pamięta


@Arturq66: szansa jak na trafienie 5 w totka. Większe szanse masz już raczej googlając temat, może gdzieś ktoś na jakimś reddicie napisał. Choć mało prawdopodobne.
Alternatywnie, linijka/miarka w łapę i lecisz na oko i rozum.
@Arturq66: takie realia. Zawodowcy zabierają się za coś takiego mając już pod ręką termopady w najpopularniejszych grubościach: 0,5mm, 1mm, 1,5mm i 2mm. Nigdzie w necie nie ma żadnej bazy danych z grubościami termopadów w lapkach, VRMach płyt, GPU itd.