Wpis z mikrobloga

Flagowy telefon Samsunga Galaxy S23 S23 ma jak się okazuje jakiegoś buga związanego z ładowaniem indukcyjnym.
Moja S23 po kilku miesiącach używania nagle przestała się ładować indukcyjnie. Reset urządzenia naprawia problem, ale tylko czasowo, po kilku dniach problem powraca. Kilka dość świeżych wątków na Reddicie dowodzi, że nie jest to jednostkowy przypadek, ale powtarzalna usterka, ktoś nawet pisze, że oddał telefon na gwarancji do naprawy, wymieniono mu na nowy model i w nowym jest to samo.
Mam mocne podejrzenie, że usterka jest software'owa (nie było jej od początku, pojawiła się po niedawnej aktualizacji softu, usuwa ją reset urządzenia), oficjalne wsparcie póki co ogranicza się do pierdół "usuń wszystkie osłonki z telefonu, upewnij się, że kładziesz go centralnie na ładowarce, używaj wyłącznie firmowych ładowarek Samsung, sprawdź w ustawieniach, czy opcja ładowania bezprzewodowego jest uaktywniona" i tym podobne #!$%@?.

PS: niestety nie sprawdzę dokładniej, bo zresetowałem już telefon, muszę czekać na ponowne wystąpienie problemu, ale CHYBA wraz z ładowaniem bezprzewodowym szlag trafia też w ogóle cały FastCharging, właśnie sobie uświadomiłem, że tel podładowywany awaryjnie przewodowo, ładował się w trybie slow, z 5V, mimo że ładowarka obsługuje QC3 i zwykle od razu po rozpoznaniu urządzenia podbijała i napięcie i prąd

#elektronika #smartfon #samsung #s23
  • 1