Wpis z mikrobloga

Oglądam na tvn24 o nowej koalicji, podpisanie umowy, wszystko fajnie. Po tym podpisaniu i krótkich odpowiedzi Tuska na pytania wracają do studia. Mają tam dwóch gości, jakąś babkę z TokFM i jeszcze kogoś innego. I pierwsze co babka z radia mówi, że niestety nie widzi kobiet wśród osób podpisujących umowę i ma nadzieje, że to się zmieni. Ja. #!$%@?. To jest problem? Ale mnie #!$%@? ostatnio to pchanie kobiet wszędzie. Jeśli ma odpowiednie kwalifikacje, jasna sprawa, ale tylko przez to, że jest kobieta?
#bekazlewactwa #polityka
  • 3
  • Odpowiedz
@SiDi: ja się kobietom nie dziwię. W polskiej polityce były tylko 4 bardzo ważne kobiety od 1989 - Suchocka, HGW, Kopacz i Szydło. Czują się nie do reprezentowane.

Jeśli ma odpowiednie kwalifikacje, jasna sprawa, ale tylko przez to, że jest kobieta?


@SiDi: hm, podział stanowisk w komisjach europejskich zakłada przede wszystkim kryterium narodowościowe, przez co Polska ma komisarza. A niekoniecznie ma kwalifikacje, bo Janusz Wojciechowski nie ma wykształcenia
  • Odpowiedz
@SiDi: Za brak kobiet nich winią Lewicę, oni mogli wystawić kobietę do przodu zamiast Włodka, Zandburgera czy Biedronia xD
Problem jest taki że trzeba promować kobiety kompetentne, ogarnięte na zasadzie zasług a nie dlatego że rzucają hasłami o złoych chłopach, patriarchacie w kraju od wieków ultramatriarchalnym, skrobance jako metodzie antykoncepcji i ujadaniu nowopowstałego rządu albo dlatego że są ładne. Można powiedzieć że Lewica będzie hamulcem dla nowego rządu xD
  • Odpowiedz