Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

Z wylosowanego zestawu wybrałem następujące zadanie:

3. Przygotuj sobie (a jeśli mieszkasz z kimś, to tym osobom również) różnorodne, zdrowe śniadania 3 dni pod rząd. Takie, na które nigdy nie masz czasu i pomysłów! :)


Przygotowałem następujące trzy śniadania. Jedząc na co dzień kanapki / jajecznicę / owiankę/ jakieś sałatki, była to dla mnie ciekawa odmiana. Tym bardziej, że drugie i trzecie z wymienionych śniadań robiłem po raz pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- zapiekanki - może nie do końca zdrowe, ale na pewno śniadanie w stylu zero waste - wykorzystałem dobiegające już żywota resztki szynki i sera plus czerstwy chleb. Podano z ketchupem, który dodał akcent warzywny do śniadania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- omlet z szynką, serem mozarella i świeżymi pomidorami
- szakszuka - pierwszy raz robiłem i wyszła przepyszna. Podsmażyłem cebulkę i posiekany czosnek na oliwie (dużo czosnku), dodałem pokrojone i obrane ze skórki pomidory, następnie pokrojoną paprykę i dusiłem przez 10-15 minut. Wbiłem trzy jajka, posypałem solą i pieprzem i przykryłem na kilka minut. Co mam powiedzieć - żółtko płynne, całość zjedzona ze świeżą bułką.
Pobierz Wozyack - #mirkowyzwanie 

Z wylosowanego zestawu wybrałem następujące zadanie:
 3. P...
źródło: mirkowyzwanie