Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

Witam towarzyszy niedoli i pochopnego napisania biorę udział.

Otrzymawszy swoje zadania zdecydowałem się wykonać dwa z nich. Pierwsze tutaj, drugie w komentarzu.



1. Na każdym cmentarzu spoczywają zmarli, którzy mieli ciekawą historię. Odszukaj ich groby i opowiedz nam o ich losach.
Ja 
wybrałem się na białostocki cmentarz w dniu wszystkich świętych i moje oko przykuła tablica Zofii Ginter.

Jej historia była dość przykra, szczególnie, gdy zdamy sobie sprawę w jak młodym wieku i w jakich okolicznościach musiała pożegnać z życiem. 
Urodziła się 14 grudnia 1907 r. w Białymstoku, była córką Zenona i Heleny. W okresie okupacji niemieckiej zaangażowała się w działalność konspiracyjną jako telegrafistka oraz łączniczka Obszaru AK Białystok. Została zatrzymana przez żandarmerię niemiecką w lipcu 1942 r. we własnym mieszkaniu przy ul. Augustowskiej, które było jednym z lokali konspiracyjnych. Trafiła do więzienia w Białymstoku. Rozstrzelano ją 5 listopada 1942 r., wraz z 24 Polakami, w odwecie za ucieczkę z aresztu Gestapo oficerów sztabu Obszaru AK Białystok i zabicie niemieckiego strażnika pocztowego.
Warto kultywować pamięć ludzi, którzy pomimo młodego wieku, pomimo tego, że nie musieli, to robili coś w co wierzyli, że się przysłuży dla przyszłości innych.
kolargolo - #mirkowyzwanie


Witam towarzyszy niedoli i pochopnego napisania biorę ud...

źródło: z.ginter.grob

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
2. Wyślij pocztówkę z pozdrowieniami do dowolnej osoby, której adres posiadasz - nie informując jej o tym wcześniej.

Tutaj postanowiłem zrobić prezent chrześniakowi. Malec ma dopiero rok, więc nie ogarnia kuwety jeszcze, ale postanowiłem zrobić ojcu przyjemność bardziej, a może i jakąś pamiątkę, którą młody kiedyś przeczyta, chu nows. Mieszkamy w innych rejonach kraju, więc jeszcze nie doszła i nie dostałem feedbacku, jestem ciekawy. 
Btw, pisarz ze mnie słaby, ale postarałem się,
kolargolo - 2. Wyślij pocztówkę z pozdrowieniami do dowolnej osoby, której adres posi...

źródło: kartka_srodek

Pobierz
  • Odpowiedz