Wpis z mikrobloga

No to przyszedł czas i na moje podsumowanie!
Mój wylosowany zestaw zadań:
1. Zgrab liście w kształt literek i słów, tworząc napis "Wykop 2.0"
2. Poznaj historię lub lokalne atrakcje w swojej okolicy, wedrując pieszo lub organizując wycieczkę rowerową. Odwiedź np. lokalne archiwa, muzea lub biblioteki.
3. Przeczytaj książkę niezwiązaną z Twoją pracą lub hobby - jakiś kryminał lub sci-fi.

Jak go zobaczyłam, to w pierwszej chwili chciałam wymienić go jak najszybciej. Odwlekłam to w czasie jednak żeby móc to przemyśleć I jak to często bywa, przegapiłam tą możliwość.
Jako, że dawno nie przeczytałam żadnej książki padło na zadanie numer 3. Co do wyboru poszło nawet szybko, ponieważ nigdy nie czytałam nic Agathy Christie a uznawana jest ona przecież za królową kryminału. Wybrałam „I nie było już nikogo”. Zaintrygował mnie fakt, że książka w pierwotnej wersji pojawiła się pod tytułem „Dziesięciu Murzynków” (Ten Little Niggers) ale ze wzgledu na negatywne znaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) postanowiono zmienić tytuł na „I nie było już nikogo” (And Then There Were None). Taka ciekawostka.
Odkurzyłam swojego Kindla i przeczytanie tej książki zajęło mi raptem 2 dni. Super pozycja trafiła mi się na rozruch!
Ale Poczułam niedosyt. Zadanie wykonane, fajnie, fajnie, ale ja chciałam czegoś więcej. Spojrzałam ponownie na zadania i wtedy mnie olśniło. Jak byłam na studiach założyłam miejską kartę biblioteczną. Może to dobry moment i motywacja żeby odwiedzić jakaś nową, nieznaną wcześniej Bibliotekę? Szybka organizacja i już byłam przed drzwiami Biblioteki Tuvim w Łodzi! Mireczki! Co to za budynek! Uchodzi ona za najpiękniejszą Łódzką bibliotekę i wcale się nie dziwie. Mieści się w odrestaurowanej kamienicy. Ma piękne zielone patio, dwa piętra i nawet sale z piłkarzykami i różnymi grami planszowymi.
Okazało się, że od 2019 roku są wydawane nowe karty, więc wyrobienie jej zajęło tylko chwile i i już mogłam buszować między regałami.
Wzięłam „Morderstwo w Orient Expresie”, którego skonsumowanie zajęło mi z 5 dni. Następną w kolejce czeka już „Domofon” i mam nadzieje, że równie szybko się z nią uporam, ponieważ Następną na mojej mapie do odwiedzenia bibliotek jest mediateka MEMO - podobno znajduje się tam sala gdzie jest sto tysięcy klocków lego!
Nie omieszkam sprawdzić!

#mirkowyzwanie
BloodBank - No to przyszedł czas i na moje podsumowanie! 
Mój wylosowany zestaw zadań...

źródło: BBB4DBAD-C459-47A6-A01D-38910A589BB6

Pobierz
  • 3