Wpis z mikrobloga

#bank #banki #mbank

Mam pytanko do wkopowiczów. Do tej pory miałem konto w mbanku i trzymałem tam małe pieniądze na płatności internetowe. Teraz jednak muszę trzymać większe pieniądze z wypłaty. Widziałem wiele wykopów, o tym jak to mbank robi ludzi w konia i zmienia zasady. Jak to jest obecnie? Lepiej jednak zrezygnować z konta tam? A może macie inne pomysły na dobry bank z brakiem opłat za konto i możliwością założenia też tam rachunku z procentem małym, który by tylko inflacji przeciwdziałał. Nie chcę biegać z umowami do nowego banku, ale jak mbank to taki shit trzeba będzie. Co o tym myślicie?
  • 7
  • Odpowiedz
@shusty: aliorbank, mbank pobiera tylko opłąty za kartę. Mam tam konto osobiste (2 w sumie) od wielu lat i nic nie płacę bo nie mam kart. Głowne konto mam w aliorze i jest ok, chociaż lokata nocna spadła z 4% do 2% ;/
  • Odpowiedz
@shusty: Mam konto od chyba 10 lat. Jak każdy bank ma swoje zasady, ja przelewy z pracy dostaje, mam parę rachunków, walutowych też i nie narzekam. Ale internet nieraz wie lepiej...
  • Odpowiedz
@shusty: zrezygnować i iść do alior sync, tak jak ja zrobiłem i jestem przeszczęśliwy.

1. w mBanku podnoszą opłaty za kartę, najpierw było 2zł, teraz 4

2. w mBanku brak jakiegokolwiek oprocentowania na darmowym koncie, czyli nic nie zyskujesz

3. jak wypłacasz kase z obcych bankomatów to opłata 5zł lub prowizja w zależności od wielkości przelewu

4. lecą w #!$%@? z płątnościami online w obcych walutach

w Aliorze żaden z tych
  • Odpowiedz
Z bankomatów nie korzystam za bardzo, tak samo jak z karty, chociaż w sumie to mbank mnie do niej zniechęcił :D Z bankomatami bywa problem odpowiedni znaleźć to fakt.

2. w mBanku brak jakiegokolwiek oprocentowania na darmowym koncie, czyli nic nie zyskujesz


@costadelsol: Jest chyba 3% na oszczędnościowym, gdzie możesz tylko raz w miesiącu z niego przelew zrobić bez kary. Ale trzeba się rozejrzeć za małymi chociaż procentami i podejrzę co
  • Odpowiedz