Wpis z mikrobloga

  • 12
@Wielki_Szu_internetow: byłem, poznalem osobiscie ale to bylo spotkanie 10 minut bo unikałem żeby ktoś mnie nagrał.
w skrócie nic nadzwyczajnego, Prezes w ciagu tych parunastu minut wypalil pięć papierosow, pierwszy raz cos takiego widziałem.
tak przy okazji to Gapcio wygląda lepiej na żywo niż na youtube, az sam sie zdziwilem bo na nagraniach wygląda jakby jedną nogą w grobie już był.
jako ciekawostkę dodam, że tam jest więcej polaków niż
  • Odpowiedz
  • 10
@Moczymorda77: nie zwróciłem uwagi, ale to są dosyć groszowe sprawy pare dolarów max
główny zonk to to, że jedzenie jest droższe niz w Tajlandii, ok jedynie to slynne Khmer Taste wychodzi bardzo dobrze, ale jakość jest lekko #!$%@?, jak lecisz budżetowo to super sprawa sie tam stołować.
picrel smazony makaron z wołowiną z budy przy ulicy której żadnej europejski czlowiek by nie tknął, talerz kosztowal 8zł i był mega smaczny
curiousboi - @Moczymorda77: nie zwróciłem uwagi, ale to są dosyć groszowe sprawy pare...

źródło: IMG_4202

Pobierz
  • Odpowiedz
@curiousboi:
Makaron wyglada jak z chinskich zupek za 0.99 groszy,może upgraduja ten mikroplastikowy makaron
świeżymi warzywami i sosami żeby mienho nie śmierdziało.
Po paru cambodia klapek i tak nie ma smaku tylko rozwolnienie:)
ps.jak smakuje te piwo za 0,5 $ ile % ?
  • Odpowiedz
  • 12
@Moczymorda77: taak, ja tam czulem sos sojowy ale generalnie sraki nie dostalem, nawet smakowalo więc nie mam nic do zarzucenia za taką cenę.
zwykla Cambodia ma 5% i smakuje coś pokroju perły export/heineken - taki sikacz lager, jasne piwko jeżeli jest zimne to przyjemnie wchodzi i nie czuć goryczki czy dziwnego posmaku jak to tatra czy harnaś.
No i prawda z tym że co druga puszka jest wygraną, #!$%@? z
curiousboi - @Moczymorda77: taak, ja tam czulem sos sojowy ale generalnie sraki nie d...

źródło: camphoto_341603450

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 8
@Chilli_Heatwave: Masz na myśli Kambodze, Siem Reap, Phnom Penh czy naszych bohaterów uniwersum?
Nie było żadnych podczas całego mojego tripu do Kambodży (byłem tam trzy tygodnie) czy Tajlandii, ludzie mega usmiechnieci, pomocni, nawet #!$%@? o piątej rano nie miałem dziwnych sytuacji.
Przy rozmowie z Prezesem czułem, że chce mnie wyczuć i próbował troche cwaniakować ale odpulałem jakies mini zaczepki bo wiem co to za typ czlowieka, czasami lepiej przemilczeć i
  • Odpowiedz
@curiousboi: było co robić w Kambodży? Nie nudziłeś się? Tajlandia jest rozwinięta pod względem turystyki i wszystkich form rozrywki.
Bohaterowie tagu przedstawili Kambodże tak że wygląda jakby były same nory do picia, bez żadnej rozwiniętej infrastruktury.
  • Odpowiedz
  • 1
@dawid131: Właśnie bardziej nudziłem się w Tajlandii, w Kambodzy baardzo duzo ludzi lokalnych poznałem i dużo zagadywało bo jestem mlody i byli ciekawi, zauwazylem, że bardziej ciekawscy niż w drugim kraju.
No i na mega plus baaardzo dużo młodych ludzi mówi po angielsku, nie tak jak w Thai.

bez żadnej rozwiniętej infrastruktury.

To niestety prawda, jest jedna linia kolejowa, ze stolicy do siem reap pokonuje sie dystans 230km przez 5h, trzeba pamiętać o tym że Kambo to kraj rozwijający sie przy czym Tajlandia to najbardziej ogarnięte państwo spośród takich, nigdy po tej wycieczce nie powiem że tajlandia to kraj trzeciego swiata.
Duzo wiezowcow w centrum Phnom Penh jest postawionych przez Chińczyków i Koreańczyków za kapitał wypracowany w ich krajach, budowa na budowie, nowe condo powstaja, rozne biznesy mniejsze wieksze, powstało nowe lotnisko nieopodal Siem Reap, Kambo dosyc dobrze zaczyna sobie radzić, ale wiadomo roznicy między Thai
  • Odpowiedz
@curiousboi: po wizycie czujesz chęć, żeby tam zamieszkać? Rozumiesz dlaczego tylu ludzi tam tak gna? I co oni tam robią, z czego żyją? Mam myśli tych innych co się nie nagrywają. Szukają przygód czy tak na stałe chcą tam mieszkać?
  • Odpowiedz
  • 2
@Akatrosh:

po wizycie czujesz chęć, żeby tam zamieszkać?

Troche tak, beztroska plus niskie ceny czynszu sprawiają, że można sprobowac coś zrobić w tym dzikim kraju od zera, a potencjał wydaje się być srogi.

Rozumiesz dlaczego tylu ludzi tam
  • Odpowiedz