Wpis z mikrobloga

Siemka,
Jest tu jakiś elektryk na hali?
Kupiłem miernik, chce sprawdzić bezpieczniki w aucie, ale wyglądają dziwnie, nie ma tych blaszek obok napisu z wartością 10A, 15A, etc.
Da się je jakoś sprawdzić?
Wymieniłem żarówkę na LEd w bagażniku i wywaliło błąd "skontrolyj oświetlenie", nie działa oświetlenie podsufitki przód, tył, czujnik deszczu/zmierzchu. Megane III...
#mechanikasamochodowa #elektronika #renault
danio_96 - Siemka,
Jest tu jakiś elektryk na hali?
Kupiłem miernik, chce sprawdzić be...

źródło: temp_file7409357262439655083

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg Ale jak sprawdzić je tym miernikiem, nie łapią napięcia przy żadnym bezpieczniku, nawet przy tym. Miernik działa, sprawdzałem już.
To wyjęciu LED nadal to samo, musiało się zrobić zwarcie i wywaliło błąd. Mam tylko nadzieję, że nie usmazylem modułu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99 Wiem, ale jak to sprawdzić na aucie bez ich wyjmowania?
Nie chcę ich wyjmować, bo dostęp jest tragiczny, a nie chciałbym uziemić auta :d
W ten sposób jak na filmiku się nie da, bo nie występują z nich te blaszki
danio_96 - @gorzki99 Wiem, ale jak to sprawdzić na aucie bez ich wyjmowania?
Nie chcę...
  • Odpowiedz
@danio_96: Jestem elektrykiem ale nie smochodowym. Nie wiem jak to wyglada w samochodzie ale takie mierznie bezpiecznika jak na filmiku w normalnych warunkach, w normalnym ukladzie to zenada. Obwod moze sie zamknac w innym miejscu i miernik i tak zapiska pomimo ze bezpiecznik bedie walniety.

Przykro mi ale jedynie wyciagniecie daje pewnosc. W jakies szczypce sie zaopatrz :)
  • Odpowiedz
@danio_96: no ale co się zniechęcasz? Znajdź na necie rozpiskę bezpieczników do Twojej furmany. Poszukaj w opisie obwodu odpowiedzialnego za oświetlenie, wyciągnij ten bezpiecznik i zobacz czy jest cały.
  • Odpowiedz
  • 0
@marcho87 Mam dokładną rozpiskę, ale wyciągnięcie bezpiecznika graniczy z cudem. Nie mam szczypiec z wąskim zakończeniem, a palcami chyba nigdy nie uda mi się go wyjąć. :) Z tego powodu kupiłem miernik, ale jak się okazało nie mają tych blaszek od zewnątrz i dupa, nie idzie ich sprawdzić na aucie
  • Odpowiedz