Wpis z mikrobloga

jak duża jest szansa, że zamiennik zasilacza/baterii do aparatu go zepsuł? chciałabym spróbować go z moim nowym, ale no jak ma na 100% się zepsuć to nie ma sensu xD

pan naprawiacz aparatu powiedział, że nie poszedł blok zasilania, może płyta główna, ale nie ma pojęcia co ostatecznie

#fotografia #elektryka
  • 12
@Maudee: zamiennik czy tania chińska podróbka? Bo masz np. Duracell, Newell i jakieś noname typu "PowerMax".

Zepsuć raczej nie powinien jeśli nie będzie zwarcia albo napięcia znacznie przekraczającego nominalne wartości.
  • 0
@hiperchimera: trudno mi powiedzieć, sam pan, który to naprawia, robi to już od 2 miesięcy (myślał, że to blok zasilania padł i wymieni jak w każdym podobnym canonie 6d, ale nie to), no i chyba go będę musiała pośpieszyć albo zanieść gdzieś indziej

a aparat zepsuł się tak, że parę razy go włączałam i po minucie się obraz freezował całkiem, za którymś razem zupełnie przestał się włączać. może jakoś po tylu
  • 0
@hiperchimera: mówił, że czeka na ten sam model, żeby podmienić płytę główną czy coś i sprawdzić, ale on chyba sam nie wie co robić, bo nie miał takiego przypadku
@Maudee: to akurat nie jest błąd ale funkcja. Gps może śledzić trasę nawet po wyłączeniu aparatu (opcja w menu powinna być) trzeba tylko uważać, bo jeśli ktoś o tym nie wiem to może rozładować mocno akumulator.
@Maudee: najlepiej by było podłączyć zamienną końcówkę udającą akumulator z porządnym zasilaczem. Bo to malutkie coś to z pewnością impulsowy chińczyk. Jak bym temu nie ufał i łączył do body za 8000 złotych.

Zabrzmi to brutalnie, ale jeśli potrzebujesz stałego zasilacza, to raczej nie używasz sprzętu tylko do okazjonalnego, hobbystycznego focenia. Więc zainwestuj co najmniej w przorzadny zasilacz do tej chińskiej końcówki.