Wpis z mikrobloga

Poszukuję prostego narzędzia na macos, które będzie kopiować kilka wybranych folderów z dysku lokalnego do Onedrive za każdym razem kiedy zmieni się jakiś plik. Niestety apka Onedrive umożliwia tylko backupowanie 2 folderów: Pulpit i Dokumenty.
Ktoś coś?

#backup #macos #komputery
  • 9
  • 0
@GodlessMike: w onedrive mogę wybrać foldery z chmury, które dostępne będą na komputerze, ale nie mogę wybrać folderów lokalnych, które będą się synchronizowały do chmury (oprócz tych dwóch śmiesznych). Ale widzę że w google drive tak się da i chyba na tym się skończy.
@siejeje: można oskryptować.
ln -s folderlokalny folderonedrive
czyli pierwszy to Downloads lokalny a drugi to katalog Downlaods na OD

U mnie to tak poszło:
ln -s /users/xxx/Downloads /Users/xxx/Library/CloudStorage/OneDrive-Personal/Downloads
@thority:
Ok, jednak odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ln -s /Users/xxx/Library/CloudStorage/OneDrive-Personal/Downloads /users/xxx/Downloads

najpierw może będzie trzeba się pozbyć katalogu Downloads z lokalnego folderu.
Proste "mv" na desktop, potem to polecenie wyżej.
Działa, ale nie polecam chyba jednak eksperymentowania, ja mam mocno testowego Maka.
  • 0
@thority: pomysł niezły, ale nie działa tak jak trzeba. Po zrobieniu symlinka rzeczywiście pojawia się źródłowy folder w folderze docelowym Onedrive i w Finderze można przejść do właściwej zawartości, ale do chmury nie synchronizuje się jego zawartość tylko sam alias jako jeden bezwartościowy plik.
@siejeje: tak się dzieje jak nie wywalisz najpierw tego domyślnego Downloads z katalogu usera.
przesuń go z sudo mv na Desktop, usuń, potem zapuść skrypt.
Działa, sprawdziłem.