Wpis z mikrobloga

Cześć, rozglądam się za aparatem nowym dla osoby zupełnie początkującej, która do tej pory cykała foty iphonem i chce się przerzucić na lepszy sprzęcik.
Czytałem trochę opinii i nie wiem, wydaje się, że jakikolwiek z tych będzie dobrym wyborem na start.

Mam kilka typów do wyboru:
Aparat SONY A6400 Czarny + Obiektyw 16-50mm
Aparat FUJIFILM X-T30 II + Obiektyw XC15-45 mm f/3.5-5.6 OIS PZ Czarny
Aparat FUJIFILM X-S10 Czarny + Obiektyw XC 15-45mm Kit

#bezlusterkowce #fotografia #fujifilm #sony
  • 10
  • Odpowiedz
@noeasywayout: pytanie co Ty chcesz fotografować? Ja Ci polecę nikona p900 czy tam p1000 bo superzoom i do dalekich obserwacji czy natury się nada a Ty potrzebujesz portretówki...dopisz.
  • Odpowiedz
@noeasywayout: Miałem A6400, teraz mam Fuji X-S10.
Sony ma lepszy AF, choć ten w Fuji też nie jest najgorszy. Fuji robi bardzo dobre zdjęcia JPG, więc jeśli nie zawsze wszystko chcesz obrabiać, to Fuji ma przewagę.

Ja się przesiadłem na X-S10 z uwagi na stabilizację obrazu, ale często nagrywam filmik. Na A6400 ujęcia z ręki niestety za bardzo się trzęsły.
Obydwa aparaty pozwolą robić piękne zdjęcia. W przypadku Sony ten kitowy
  • Odpowiedz
@noeasywayout: sony albo fuji x-s10 moim zdaniem. X-t30 nie ma stabilizacji matrycy. Do sony jest dostępnych więcej obiektywów od innych producentów, taniej będzie rozbudować kolekcję. Sam mam fuji, ale sony będzie bardziej efektywne kosztowo.
  • Odpowiedz
@noeasywayout: Widzę że @bani37 napisał, że a6400 nie ma ibis. Szedłbym zatem w x-s10. Do zdjęć stabilizacja obrazu to też jest jakaś pomoc, bo przy statycznych scenach można uzyskać ostre zdjęcia przy dłuższym czasie naświetlania. Jeśli mozesz sparować go z fuji 18-55 albo z sigmą 18-50 f2.8 to warto.
Można też się pobawić w symulacje różnych klisz, oprócz wbudowanych w aparat są też dostępne w internecie zestawy ustawień z ciekawymi kolorami
  • Odpowiedz
@epicentrum_chaosu: dlaczego? Poprawę jakości BARDZO widać, smartfony wygryzły segment tanich kompaktów z małymi sensorami, ale to by było na tyle. Jak pokazuję ludziom zdjęcia z wakacji zrobione moim fuji (a to nie jest nawet pełna klatka) to są zachwyceni i każdy przyznaje, że taki efekt z telefonu nie jest możliwy do osiągnięcia. Sam mam iphone i jak na telefon to aparat jest super, ale na ten moment nie jest w stanie
  • Odpowiedz