Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

akurat Wszystkich Świętych które przytoczyłeś jest już setki lat również w Polsce, więc z tym świętem ludzie są związani,


@t1dzej: jakie setki lat, jak państwowość polska jest starsza niż chrześcijaństwo na naszych ziemiach

Kiedyś na Wszystkich Świętych ludzie patrzyli dokładnie tak samo jak wy na Halloween. Identycznie

Nowe święto przyniesione zza granicy xD
@t1dzej: Częściowo się z Tobą zgodzę - jak ktoś chce się bawić w Hallowenowe zbieranie cukierków to nie mam nic przeciwko, sam rzucę cuksa, ale niech on wsadzi w to trochę wysiłku i przede wszystkim niech to będą dzieciaki ¯\(ツ)/¯ Co do reszty - jeżeli nasza tradycja nie jest kultywowana to jej miejsce zajmują inne zwyczaje, szczególnie te popularne i atrakcyjne wizualnie. Tak było zawsze, i tak będzie. Nikt nie mówi,
Właśnie odwiedziła mój dom młodzież 20letnia z tekstem "cukierek albo psikus"


@t1dzej: a jak by powiedziała dawaj te cukierki bo pokaże twojej babie test ciążowy? to był by psikus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@t1dzej: przede wszystkim na halloween jest bardziej wesoło i zabawowo niż na wszystkich świętych które dla dzieci jest męczarnią i nudnym dniem więc łatwo się przyjmuje ¯\(ツ)/¯
@mirkobiniu obchodzę zwyczaje które są w Polsce od setek lat, bądź które obchodzili moi dziadkowie i ich dziadkowie, nie mam zamiaru tego zmieniać bo zwyczaje kulturalne innych narodów są dzisiaj bardziej atrakcyjne. Nic z obcymi zwyczajami mnie nie łączy.
@t1dzej to jesteś hipokrytą bo większość obyczajów pochodzą z wielu kultur pogańskich, germańskich, skandynawskich które sobie kościół przejął i zrobił na nich swoje święta. Tak wszędzie robili, na całym świecie, żeby skusic ludzi, przejmować rząd dusz, budować majątki. To jest największy geszeft w historii