Wpis z mikrobloga

Cześć
Trening cardio 3 lub 4 x w tygodniu po 40 minut, codziennie 3 serie po 6 pompek (na razie więcej nie dam rady). Deficyt kaloryczny na poziomie 300 kcal/dobę. W ciągu ostatniego pół roku zredukowałem 15,5 kg (że 120,5 do 105,0). Cel: zejść poniżej 100 kg do końca roku, cel dalszy: zejść poniżej 90 kg do wakacji. Wiek 43 wzrost 185cm.
Teraz pytanie. Czy dołożenie białka plus suplementacja kreatyną, celem zbudowania mięśni (pompki robię dopiero 3 tygodnie) ma sens w moim przypadku? #mirkokoksy #odchudzanie #chudnijzwykopem
  • 3
  • 0
@wedrowycz: Nie mam za bardzo już czasu na coś więcej niż pompki, a zależy mi na mięśniach na klacie i ramionach bo jak mi już zejdzie tłuszcz to wolałbym mieć tam pod skórą jakieś mięśnie jednak a nie żeby wszystko wisiało
@XenuneX: białko zawsze warto, np pierś z kurczaka, serek wiejski, skyr. Kreatyna moim zdaniem nie warto na tym etapie.
Kup najprostsze hantle, będziesz mógł nimi cwiczyć bicepsy, ramiona (wzonsy bokiem i do góry), tricepsy (wyciskanie francuskie), robić z nimi przysiady by cwiczyć nogi. Kup drążek do podciągania, to najlepsze ćwiczenie na plecy. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)