Wpis z mikrobloga

W sumie zależy, jednak na wsi się różnie życie toczy. Ja trochę przesiedziałam i nie było źle, teraz za tym tęsknię i realnie myślę aby z niebieskim wypierdzielić na jakąś wieś po studiach i tam się budować.
Czasem życie na wsi = tylko życie na tym terenie, ale praca normalnie w mieście lub zdalnie
@FalkyFox: tylko pamiętaj że w zalezności jaka to wieś to będą problemy z: ogrzewaniem domu, wodą, szambem, utrzymaniem czystości na podwróku, ewentualnymi remontami kanalizy, elektryki, wystroju. Dojazdami dziurawymi drogami albo ubłoconymi gruntowymi szczególnie zimą. Koniecznością dojazdu kilkanascie kilometrów do supermarketu po zakupy.
Powiedz, że nigdy nie mieszkałeś na wsi nie mówiąc, że nie mieszkałeś na wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LajfIsBjutiful: to dokladnie tak samo jak wykopki ze wsi wychwalajace miasta i to jaki tam jest super start myslac, ze wszyscy urodzili sie w rodzinie adwokata z wilanowa albo bankiera na marszałkowskiej, tymczasem ludzie z miasta gnieżdżą się w małym pokoiku w bloku na patologicznym osiedlu w łodzi czy
@LordMrok: tak, bo Ty wiesz jak wygląda życie na wsi i będziesz innych pouczał ( ͡° ͜ʖ ͡°) dobrze napisał @RudyZibi , w Polsce można wydzielić mnóstwo rodzajów wsi. Ja np. wychowywałem się na wsi 5 km od małego miasta, które było jednak centrum instytucjonalno-ekonomicznym powiatu, czyli dobry poziom życia, wszystko na miejscu, w dodatku Warszawa tylko kilkadziesiąt km dalej. Wsie bardziej przypominały przedmieścia. Moja jedyna styczność
@LajfIsBjutiful: mieszkałem na wsi w bloku, i ci teraz?
dzieciństwo 4-14 było mega w pytę, blisko lasy, miejsca do zabawy, wyjścia, rower
15-19 słabiej, bo jednak młody dorosły wolałby być w mieście, jakieś kino, basen odwiedzić czasami (ale kogo ja oszukuję, i tak byłem na to za biedny), ale też nie narzekałem jakoś
@K-S-: nie chodzi nawet typowo o patologie a o lokalizacje np, ile ludzi mieszka w pobliżu, jak daleko jest do jakiś większych miast itd
Są województwa gdzie wioska jest co 5 km a są gdzie wioski są od siebie po minimum 15 km
Są województwa gdzie wioska jest co 5 km a są gdzie wioski są od siebie po minimum 15 km


@RudyZibi 15 km to już musi być jakieś głębokie podlaskie albo zachodniopomorskie
@cordianss No cóż, to już zależy od rodziny, jak masz #!$%@? to i wielkie miasto i możliwości nie pomogą. Nie w każdym gospodarstwie codziennie leja gnojówkę :)) Mam dużo rodziny na wsi i mają świetne życie a wsie małe i dalekie od dużych miast. Wolę wąchać smród węgla z kilku piecy niż z tysiąca w mieście.